Sarko hıncını ABD'li gazeteciden çıkardı

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin Malta tatilinden sonra ABD tatili de olay oldu. Bush ailesine ait malikânenin yakınında eski Microsoft yöneticisi Michael Appe'den haftalığı 30 bin dolara yazlık kiralayarak Fransızların...

CONCORD - Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin Malta tatilinden sonra ABD tatili de olay oldu. Bush ailesine ait malikânenin yakınında eski Microsoft yöneticisi Michael Appe'den haftalığı 30 bin dolara yazlık kiralayarak Fransızların şimşeklerini çeken Sarkozy, sinirini AP'nin iki foto muhabirinden çıkardı.
New Hampshire eyaletinde Winnipesaukee Gölü'ne tekneyle açılan Sarkozy, görüntü almaya çalışan iki muhabirin teknesine atlayıp bağırıp çağırdı. Fransa cumhurbaşkanlarının elit tarzının dışına çıkan Sarkozy'nin hışmına uğrayan Jim Cole ve Vince DeWitt sahil korumadan izinli olarak bariyerlerin dışında duruyordu.
Cole, "Gülümsüyordu. Sahil korumaya el salladı, ama çektiğimizi fark edince mutlu hali anında yok oldu" dedi. İkili mercekten Sarkozy'nin eliyle kendilerini gösterip tekneyle üzerlerine gelmesini izledi. Mayoyla tekneye atlayan Sarkozy'nin halini DeWitt "Çileden çıkmıştı, çok yüksek sesle ve hızla Fransızca bir şeyler söyledi" diye aktardı. İkili öbür teknedekilere İngilizce bilen olup olmadığını sordu. Yanıt gelmezken Sarkozy DeWitt'in kamerasını kapıp yere bıraktı. Teknedeki bir kadın İngilizce Sarkozy'nin rahat bırakılmak istediğini söyledi. İkili fotoğraf çekmeme sözü verince sakinleşen Sarkozy teknesine geçip eğlenceye devam etti. Fransız lider, saatler önce "İngilizcem çok kötü" dediği basın toplantısında, ailesiyle rahat bırakılmak istediğini söylemiş, ama Fransızca bilmeyen ikili çeviriyi geç öğrenmiş. (ap, afp)