'Şeyh hacker'dan şantaj

'Şeyh hacker'dan şantaj
'Şeyh hacker'dan şantaj

Besma: Düştüğüm durum Kate Middleton un sutyensiz bir şekilde görüntülenmesi gibi bir şey.

Suudi Prensesi Besma, şeyh olan arkadaşının kimliğini kullanıp kendisiyle konuşan hacker'a başı açık sigara içerkenki görüntüsünü kaptırdı.

Suudi Arabistan ikinci kralının en küçük kızı ve şimdiki kralın yeğeni olan Prenses Besma Bint Suud Bin Abdülaziz, sahte bir şeyhin şantaj tezgâhına kurban gitti. Eşinden boşanan ve 5 çocuğuyla Londra ’da yaşayan Besma, Facebook ’ta arkadaşı olan Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir şeyhin hesabını hack’leyip bu yolla kendisine ulaşan ‘sahte şeyh’ ile ‘arkadaşı’ sanarak konuştu. Besma’nın iddiasına göre, sahte şeyh daha sonra Prenses’in başı açık halde sigara içerken ve bilgisayar kamerasına öpücük yollarken çekilmiş fotoğraflarını dizüstü bilgisayarını hack’leyerek ele geçirdi. Şantajcı, fotoğrafları yayımlama tehdidiyle Prenses’ten 320 bin pound istedi. Ülkesi için hazırladığı reform listesi nedeniyle ‘Riyad’ın yenilikçi yüzü’ olarak tanınan Besma ise şantajını boşa çıkarmak için kendisi olayı kamuoyuna duyurdu.

Üstsüz Middleton kıyası

Prenses Besma, düştüğü durumun kendisi için ne anlama geldiğini şöyle anlattı: “Suudi Arabistan’da bir kadının, sigara içmesi ve başının tamamen açık olması büyük skandaldır. Düştüğüm durumu Batılılar’a anlatmak gerekirse bu, Britanya’da Prens Harry’nin eşi Cambridge Düşesi Kate Middleton’un sutyensiz bir şekilde görüntülenmesi gibi bir şey. Yarattığı etki aynı. İnsan hakları konularındaki çalışmalarım, yolsuzluklara karşı çıkmam ve ılımlı İslam mesajları veren biri olmam sebebiyle bu skandal, Suudi halkının gözündeki tüm itibarımı yok edecek.”