Siyah adam Obama'ya beyaz rakibe

ABD'nin ilk siyah başkanı olmaya soyunan Demokrat Illinois Senatorü Barack Obama'dan sonra ilk kadın başkanı olmayı düşleyen New York Senatörü Hillary Clinton da resmen yarışta.

WASHINGTON - ABD'nin ilk siyah başkanı olmaya soyunan Demokrat Illinois Senatorü Barack Obama'dan sonra ilk kadın başkanı olmayı düşleyen New York Senatörü Hillary Clinton da resmen yarışta. Eski Başkan Bill Clinton'ın eşi, 2008 seçimi için yarışa girdiğini açıklayıp, kampanyayı yürütecek komite kuracağını ilan etti. Clinton, internet sitesinden "Yarıştayım" diye seslendi. Clinton, "Ancak yeni bir başkan, Bush'un hatalarının üstesinden gelebilir" dedi.
Obama medreseli mi?
Muhafazakârların Insight dergisi ise, Clinton kampının, babası Kenyalı Müslüman, annesi Kansaslı beyaz olan Obama'nın çocukken bir dönem yaşadığı Cakarta'da dört yıl medresede okuduğunu belirtip, 'Amerikalılar medrese eğitimli birini seçmeye hazır mı' sorusu yönelttiğini yazdı. İslamcılarla bağı olduğu suçlamasını reddeden Obama ise "Ben Hıristiyanım ve kiliseye gidiyorum" diyor.(Dış Haberler)