Sofya 'Ayyıldız' korsanlarının gazabına uğradı

Bulgaristan'da ırkçı ve aşırı milliyetçilerin Burgaz bölgesindeki Dikenlik köyünde anıt olarak yaptırılan Türk çeşmesine kazmalarla saldırmalarının görüntülerini video paylaşım sitesi YouTube'da yayımlanmasının ardından...

SOFYA - Bulgaristan'da ırkçı ve aşırı milliyetçilerin Burgaz bölgesindeki Dikenlik köyünde anıt olarak yaptırılan Türk çeşmesine kazmalarla saldırmalarının görüntülerini video paylaşım sitesi YouTube'da yayımlanmasının ardından, Türk internet korsanları iki bakanlığın web sitesini 'hack'ledi. 'Ayyıldız Team' adlı Türk korsan grubu, Bulgaristan Tarım ve Orman Bakanlığı ile Bölgesel Kalkınma Bakanlığı'nın sitelerine saldırma gerekçesini, "ırkçı ATAKA partisinin Türklere karşı söylem ve eylemlerini protesto" diye açıkladı.
İki bakanlığın sitesine girenler 'Ayyıldız Team'in şu notuyla karşılaştı:
"ATAKA partisi ve lideri Volen Siderov'un saçma sapan söylemleri sebebiyle bazı devlet siteleriniz Ayyıldız Team tarafından hack'lenmiştir. Söylemlerin devamı halinde saldırılar daha büyük olacaktır. Çeşmeye saldırı gibi son zamanlarda Türklere karşı yapılan eylemlere Bulgar hükümetinin sessiz kalması nedeniyle şimdilik iki bakanlık siteniz hack'lenmiştir."
'Ayyıldız Team' geçen yıl Türkiye aleyhtarı açıklamaları nedeniyle ATAKA partisinin sitesini de hack'lemişti. Youtube'da yer alan videoda, 1984-1986 arasında Türklere karşı yürütülen asimilasyon kampanyası sırasında 'terör suçlamasıyla' idam edilen üç Türk olan Abdullah Çakır, Saffet Recep ile Emin Mehmedali'nin anısına yaptırılan anıt çeşmeyi kazmalarla yıkamayan maskeli saldırganlar, anıtın üzerine siyah sprey boyayla 'Katiller' ve 'DPS (Hak ve Özgürlükler Hareketi) Dışarı' yazarak olay yerinden kaçarken görülüyordu.