'Sopranolar'ın yerini Bill ve Hillary Clinton alınca...

ABD'de 2008 başkanlık seçiminde Demokrat Parti'nin adayı olması beklenen Hillary Clinton, kampanyası için pop kültürünü kucaklıyor.

WASHINGTON - ABD'de 2008 başkanlık seçiminde Demokrat Parti'nin adayı olması beklenen Hillary Clinton, kampanyası için pop kültürünü kucaklıyor. Kampanya şarkısını kendi internet sitesi ve YouTube'da 1 milyondan fazla kişinin katıldığı bir oylamayla belirleyen eski First Lady, hangi şarkının seçildiğini duyurmak için de ülkenin en sevilen televizyon dizisi 'Sopranos'un iki hafta önceki son bölümünü adeta yeniden çekti.
Bill, soğan yerine havuç kemirdi
Clinton'ın sitesinde yayımlanan videoda, eski 'first' çift, 'Sopranos' dizisinin son sahnesinde mafya babası Tony Sopranos'un gittiği kafede buluşuyor. Hillary, tıpkı Tony gibi müzik kutusuna para atıp Journey'nin 'Don't Stop Believin' şarkısını çaldırıyor. Tony'nin halka soğan siparişine karşın Hillary masaya havuç getirtirken, mutsuz bir suratla havuç kemiren Bill, "Soğan yok mu" esprisi yapıyor. Dizide baba Johnny 'Sack' Sacramoni'yi canlandıran Vince Curatola, çifte kötü bir bakış atıp gidiyor. Hillary'den baklayı alamayan Bill, "Ben paramı Smash Mouth'un 'I'm a Believer' cover'ına koyuyorum" diyor ve ekliyor: "Amerika'da herkes nasıl biteceğini bilmek istiyor." Hillary Bill'e "Öğrenmeye hazır mısın" diye sorarken, seyirciye kesin son sunmayan dizi finali gibi video da aniden karararak bitiyor.
Ve yanda 'Şarkıyı dinlemek için tıklayın' yazısı çıkıyor. Ancak 'Sopranos' ruhunun zıddı Celine Dion'un 'You and I' şarkısının kullanılacağını öğrenmek Demokratlarda hayal kırıklığı yarattı. Cumhuriyetçiler 'Amma modası geçmiş' diye ellerini ovuşturdu. Ama en azından Tony'nin aldattığı eşi Carmela'nın, Hillary'nin Lewinsky skandalıyla baş etmesini övüp "O hepimiz için bir rol modeli" demesine gönül borcu ödenmiş oldu. (Dış Haberler)