Talabani zayıflamak için ABD'ye uçtu

Aşırı kilolarından dertli olan Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, zayıflamak için ABD'nin yolunu tuttu. Martta aşırı yorgunluk nedeniyle rahatsızlanan ve iki hafta boyunca

BAĞDAT - Aşırı kilolarından dertli olan Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, zayıflamak için ABD'nin yolunu tuttu. Martta aşırı yorgunluk nedeniyle rahatsızlanan ve iki hafta boyunca hastanede kalan 74 yaşındaki Kürt kökenli Cumhurbaşkanı, "Obezite dışında herhangi bir sağlık sorunum yok. Bu sorunun üstesinden gelmeye çalışacağım. ABD'ye kilo vermeme yardımcı olması için muayene olmak amacıyla gidiyorum" açıklaması yaptı. Talabani'nin ofisinden yapılan açıklamada da Irak Cumhurbaşkanı'nın başka bir rahatsızlığı olduğuna dair yerel basında yer alan iddialar yalanlandı.
El Hekim tedavi için İran'a gitti
Öte yandan ABD'de yapılan testler sonucunda akciğer kanseri teşhisi konulan Irak Yüksek İslam Konseyi lideri Abdül Aziz el Hekim'in de İran'da tedavi olacağı açıklandı. Çarşamba aniden ABD'ye giderek muayene olan El Hekim'e yakın kaynaklar, Şii liderin dün sabah İran'a hareket ettiğini belirtti. (Reuters, ap)