Teksaslı kovboy Bush attan korkuyormuş

Teksaslı sert kovboy olarak geçinen ve dünyanın ücra köşelerinin istilası için gözünü kırpmadan emir veren ABD Başkanı George W. Bush, meğer atlara yaklaşmaya bile çekiniyormuş.

MEKSİKO - Teksaslı sert kovboy olarak geçinen ve dünyanın ücra köşelerinin istilası için gözünü kırpmadan emir veren ABD Başkanı George W. Bush, meğer atlara yaklaşmaya bile çekiniyormuş. Eski Meksika Devlet Başkanı Vincente Fox, kasımda görevi bırakması sonrası kaleme aldığı 'Umudun Devrimi' adlı otobiyografisinde ABD Başkanı'nın atlara yaklaşmaya dahi çekindiğini ballandıra ballandıra anlatıyor.
Çiftliğinde hiç at yok
Eski liberal liderin "Rüzgar camı kovboyu, yani araba kullanmayı tercih eden kovboy" diye dalga geçtiği Bush'a, Meksika'da bir çiftlikteki ilk buluşmalarında ata binmelerini önermiş. Ama Fox'un palomino tibi büyük atı Dos de Julio'yu gören Bush'un ayakları geri geri gitmiş. Gözlemini "Bir at sever bu tutkuyu paylaşmayanları hemen ayırt eder" diye açıklayan Fox, Meksikalı göçmenlerin hayatını zorlaştıran Bush için "Hayatımda karşılaştığım en kendini beğenmiş insan" demekten geri kalmasa da keskin mavi gözlerinin gerisinde kararlığın okunduğunu de ekliyor. Sürekli güvercin avlama ve çalıları budama düşkünlüğünü dile getiren Bush'un, Teksas eyaletinin Crawford kasabasındaki çiftliğinde hayvan namına sadece beş sığır var, ama tek bir at bile yok. Bush Beyaz Saray'da beslediği iki köpeğinden ise "En iyi dostlarım" diye söz ediyor. (Telegraph, NY Times)