Türkmen Cephesi liderine saldırı

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Sadettin Ergeç'in beşinci kez saldırıya uğradığı açıklandı. Önceki gün Ergeç'in bulunduğu konvoyun Beşir köyüne giderken Kerkük yakınlarında yol kenarına yerleştirilmiş bir bombanın hedefi olduğu kaydedildi.

ANKARA - Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Sadettin Ergeç'in beşinci kez saldırıya uğradığı açıklandı. Önceki gün Ergeç'in bulunduğu konvoyun Beşir köyüne giderken Kerkük yakınlarında yol kenarına yerleştirilmiş bir bombanın hedefi olduğu kaydedildi.
ITC Ankara Temsilcisi Ahmet Muratlı, patlamanın bir metre mesafede meydana gelmiş olması nedeniyle kimsenin zarar görmediğini belirterek, "Bugün Irak'ın toprak bütünlüğünü savunan ve Irak için çalışanlar hedef durumundadır" dedi. Ergeç'e yönelik önceki dört saldırıyı üstlenen olmadığını söyleyen Muratlı halkı Saddam Hüseyin döneminde göçe zorlanan Beşir köyünün büyük sıkıntılar çektiğini ve ITC'nin saldırılara rağmen Türkmenlere hizmeti sürdüreceğini söyledi. Iraklı Türkmenler, Kerkük'te bir oldu- bittiye imza atmak isteyen Kürtlerin, son dönemde saldırgan politikalarının yükselişe geçtiğinden şikâyetçi.