Türkmen lider babasının yolunu izliyor

Türkmenistan Devlet Başkanı Kurbanguli Berdimuhammedov, selefi Türkmenbaşı'nın 'ilginç icraatlar' yolundan şaşmayıp babasının izinden giden sadık bir oğul olduğunu gösterdi.

AŞKABAT - Türkmenistan Devlet Başkanı Kurbanguli Berdimuhammedov, selefi Türkmenbaşı'nın 'ilginç icraatlar' yolundan şaşmayıp babasının izinden giden sadık bir oğul olduğunu gösterdi.
50. yaşgününü kutlayan Berdimuhammedov, bu vesileyle kendisini 'üstün başarılarından' ötürü altın ve mücevherlerle süslü yaklaşık 1 kiloluk 'Anayurt Nişanı'yla ödüllendirdi. Nişanı teslim aldığı törende konuşan Berdimuhammedov, "Tüm çabam, Türkmenlerin iyi bir hayata sahip olmaları, hiçbir şeye ihtiyaçları kalmaması ve mutlu olmaları için" ifadelerini kullandı. Anayurt Nişanı'nda büyük bir altın zincir ve elmas gibi çok sayıda değerli taşlar var.
Maaşa da yüzde 30 zam
Türkmen lider, üstün başarılarından öylesine etkilenmişti ki, 'Anayurt nişanı'yla da yetinmedi. Berdimuhammedov, kendi kendine 20 bin dolar para ödülü verirken, maaşına da yüzde 30 zam yaptı. Türkmen lider ayrıca üzerinde portresinin bulunduğu 200 altın ve 200 gümüş para da hazırlattı. Türkmenbaşı da, bu türden 40 kadar ödül alıp yaş günlerinde paralar bastırmıştı.