Vaiz Pat'e göre 2007 sonunda saldırı var

ABD'de halkın 2007'den beklentileriyle ilgili anketler yüzde 60'ının ülkeye yeni terör saldırısı düzenleneceğine, yüzde 25'inin İsa Mesih'in dirileceğine inandığını gösterirken...

VIRGINIA - ABD'de halkın 2007'den beklentileriyle ilgili anketler yüzde 60'ının ülkeye yeni terör saldırısı düzenleneceğine, yüzde 25'inin İsa Mesih'in dirileceğine inandığını gösterirken, en ünlü televanjelistlerinden Pat Robertson kehanette bulunmakta gecikmedi. Televizyondan evanjelist vaazlar veren ve bir dizi dini örgütün kurucusu olan Robertson, geleneksel yeni yıl kehanetinde, bu kez şöyle konuştu: "2007 sonunda ABD'ye feci bir terör saldırısı düzenlenecek ve kitlesel ölümlerle sonuçlanacak. İlla ki nükleer saldırı olacak demiyorum. Tanrı 'nükleer' demedi. Ama onun gibi bir şey olacağına inanıyorum."
Geçenlerde dua ederken Tanrı'nın kendisine eylülden sonra saldırı olacağını, büyük kentlerin vurulacağını ve muhtemelen milyonlarca kişinin etkileneceğini söylediğini aktaran Robertson, "Bunları ona itaat ederek açıklıyorum" diye ekledi. Tanrı'nın aynı zamanda kendisine ABD'nin İsrail'le dostluğunun göstermelik olduğu ve Amerikan politikalarının İsrail'i ulusal intihara sürüklediğini söylediğini anlatan Robertson, eski İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un da Yahudi topraklarını (Gazze) Filistinlilere verdiği için Ocak 2006'da beyin kanaması ve bitkisel hayatla cezalandırıldığını ima etti.
Tsunami gelecek de demişti ama...
1988'te Cumhuriyetçilerin başkan adayı yarışmasına da katılmış olan Robertson, 2004'te Bush'un başkanlığı ikinci kez kolaylıkla kazanacağı, 2005'te zafer üzerine zafer elde edeceği, 2006'da Amerikan sahillerini tsunaminin vuracağı kehanetlerinde bulunmuştu. Ancak 2004'te Demokrat rakibini 1 puan farkla geçebilen Bush, Irak hezimeti sonrası bu yıl Kongre denetimini yitirdi.