Veronica'nın fendi Silvio'yu yendi

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, bir kadın vekile, "Evli olmasam, seninle evlenirdim" dedi. Eşi Veronica (sağda), Berlusconi karşıtı bir gazeteden açık mektup yayımlattı: "Hemen özür dile." Berlusconi anında yanıt verdi: "Bağışla beni Veronica."

ROMA - Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, geçen yılki seçim bozgunu sonrası siyasi gaflarını aşk hayatında sürdürüp başına yeni çoraplar ördü. Ülkenin en büyük partisi Forza İtalya'nın lideri Berlusconi, üç çocuk babası olmasına ve 70'ine girmesine aldırmayıp geçen haftaki bir galada 31 yaşındaki kadın vekil Mara Carfagna'ya ilan-ı aşk edince, eski aktris olan ikinci eşi Veronica'nın hışmına uğradı. Berlusconi'nin 'Latin âşık karizmasını' dizginleyemeyip Carfagna'ya "Seninle her yere giderdim, ıssız adaya bile. Evli olmasam seninle hemen evlenirdim" dediğini basından öğrenen Veronica, eşini 'eşekten düşmüşten beter' etti.
'Bunlar sadece espri değil'
Veronica, eşine karşı sert haberleriyle bilinen solcu La Republica gazetesinde 'Kocam benden açıkça özür dilemeli' başlıklı açık mektup yayımlattı. Manşetteki mektupta, kocasından kamuoyu önünde açık özür isteyen Veronica'nın 'kaleminden kan damladı': "Evliliğim boyunca çatışmalar ve daha acı anları saygıyla göğüsledim. Ama şimdi kocamın kabul edemeyeceğim sözlerine tepkimi göstermek için yazıyorum. Bunlar onurumu zedeleyici ifadeler. İfadelerin ait olduğu şahsın yaşı, siyasi ve sosyal rolüyle aile bağlamı düşünülürse, bunlar sadece espri olarak algılanamaz. Özelde özür dilemediğinden eşimin açıkça özür dilemesini istiyorum. Bu basitçe gülünecek şaka değil."
Pabucun pahalı olduğunu gören Berlusconi ise eşinden yazılı bir açıklamayla özür diledi. Berlusconi, 'Sevgili Veronica, işte senden özür diliyorum' diye başladığı mektubunu şöyle sürdürdü: "Tanışıp âşık olduğumuz günden beri harika bir insan oldun. Bu sorun tüm gerçek aşklarda olduğu gibi iyi bitecek. Ama bu senin onurunla ilgili değil. Zira ben o onuru, düşüncesizce espriler yaparken dahi, kalbimde bir hazine gibi korumaktayım.
İnan bana, kimseye evlilik teklifi yapmadım. Beni bağışla. Öfken karşısında gururumdan ödün verdiğim bu açıklamayı, lütfen bir aşk göstergesi olarak kabul et. Seni kocaman öpüyorum. Silvio."
Berlusconi'nin ilk kez bir oyunda göğüslerini açarken gördüğü kendinden 20 yaş küçük Veronica'yla 27 yıllık evliliği hep manşetlerdeydi. Eşi için gözaltı torbalarını aldıran sağcı lider, 'Kıskançlık' adlı şarkı dahi yazdı. Berlusconi, Veronica'nın geçen yılki 50. doğum gününde, başdansçı olarak bile sahneye çıktı.
Ama Berlusconi'nin çapkınlık ve Veronica'nın ihanet iddiaları bitmedi. Berlusconi, 2002'de Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen'i ağırlarken eşinin kendini Venedik Belediye Başkanı Massimo Cacciari'yle aldattığı rivayetini yanıtlarken pot kırdı: "Rasmussen Avrupa'nın en yakışıklı başbakanı. Cacciari'den daha yakışıklı. Onu eşimle tanıştıracağım." Sağcı lider 2005'te de Finlandiya'nın kadın lideri Tarja Hallonen için "Onu ikna etmek için tüm playboy taktiklerimi kullandım" demişti. (Dış Haberler)