Yeni parti kuran Silvio'ya kızıl güzeli yardımcı

İtalya'nın eski başbakanı ve anamuhalefetteki sağcı Forza İtalya lideri Silvio Berlusconi, iktidarı yeniden ele geçirmek amacıyla yeni bir parti kurmak için harekete geçti.

ROMA - İtalya'nın eski başbakanı ve anamuhalefetteki sağcı Forza İtalya lideri Silvio Berlusconi, iktidarı yeniden ele geçirmek amacıyla yeni bir parti kurmak için harekete geçti. Berlusconi'nin 'Özgürlük Partisi' adını vereceği partisine üye yapmak için göz diktiği baş isim ise eski İtalya güzellik kraliçesi Michela Brambilla. Berlusconi, kızıl saçlarından ötürü 'La Rossa' diye anılan 39 yaşındaki Brambilla'yı, genel sekreter yani yardımcısı yapmak istiyor. Başarılı bir işkadını olan Brambilla'nın 'girişimci ruhu ve harbiliğiyle', 'çapkın' lideri etkilediği söyleniyor. Berlusconi 'muhteşem biri' diye nitelediği Brambilla'nın 'siyasi mirasçısı' olmasını istediğini önceden de belli etmişti. Brambilla, lideri olduğu 15 bin üyeli 'Freedom Circles' siyasi kulübünün, geleneksel siyasetten sıkılmış ve gelecek seçimin sonucu belirleyecek güçteki gençlerle kurduğu iyi ilişkiler açısından da Berlusconi'nin 'ağzının suyunu akıtıyor.'
2008 başında seçime gidilmesini isteyen Berlusconi, bazı eski komünistlerle eski Hıristiyan Demokratların ekimde kuruluşunu açıklayacağı yeni merkez-sol partiye cevaben kurduğu Özgürlük Partisi'nin kuruluş çalışmalarında da son aşamada. Berlusconi, partinin adı ve logosunu yakında notere onaylatacak. Berlusconi, yakın müttefiki Kuzey Ligi'nin başkanı Umberto Bossi'ye yaptığı 'Partime katıl' çağrısınaysa ret yanıtı aldı.