Zevahiri ABD'yi fena halde makaraya aldı

ABD'de Demokratların kontrolüne geçen Kongre'nin Irak'taki askerlerin bütçesini çekilme takvimine bağlamasını Başkan George W. Bush veto ederken, Kaide'nin iki numarası Eyman Zevahiri bu durumu fena halde alaya aldı.

KAHİRE - ABD'de Demokratların kontrolüne geçen Kongre'nin Irak'taki askerlerin bütçesini çekilme takvimine bağlamasını Başkan George W. Bush veto ederken, Kaide'nin iki numarası Eyman Zevahiri bu durumu fena halde alaya aldı. Yeni video yayımlayan Zevahiri, Kongre'nin işgal finansmanını çekilmeye bağlamasının ABD'nin başarısızlığı ve çırpınışını yansıttığını belirtip şöyle dedi: "Bu tasarı, direnişçilerin tuzağa düşmüş ABD güçlerini ortadan kaldırmasını engellerdi. Washington ve Avrupa'daki kan dökücülere unutulmaz bir ders vermek için Amerikalıların 200 bin ile 300 bin asker kaybetmeden önce Irak'tan gitmemeleri için Allah'a dua ettim."
Bush'a meyve suyu daveti
Bush'un Bağdat'a güvenlik planını da sarakaya alan Zevahiri, "Başarısından ötürü Bush'u kutlarım. Bu vesileyle kendisini Yeşil Hat'taki Irak meclisi kafeteryasında meyve suyu içmeye davet ediyorum" dedi. 12 Nisan'da ABD kontrolündeki meclise intihar saldırısı yapılmış, biri vekil sekiz kişi ölmüştü.