52. Kütüphaneler Haftası

52. Kütüphaneler Haftası
52. Kütüphaneler Haftası
- Sorgun ilçesinde en çok kitap okuyan 5 öğrenci ödüllendirildi

YOZGAT (AA) - Sorgun ilçesinde 52. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla en çok kitap okuyan 5 öğrenci İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci tarafından ödüllendirildi.

Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Sorgun İlçe Halk Kütüphanesi'nde 25 bin kitap bulunduğunu, öğrencilerin kütüphaneden daha çok yararlanmalarını istediklerini söyledi.

Kitap okuyan öğrencinin, gireceği sınavlarda daha başarılı olacağına dikkat çeken Ekinci, amaçlarının öğrencinin kütüphaneden daha çok yararlanmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Ekinci, bunu teşvik etmek için yılbaşından bu yana kütüphaneden en çok kitap alarak okuyan 15 öğrenciyi belirlediklerini, bunlardan ilk 5'e girenleri de kitapla ödüllendirdiklerini kaydetti.

Törende daha sonra kütüphaneden en fazla kitap alarak okuduğu belirlenen 'Yunus Emre Ortaokulu'ndan Ali Emre Tefek, 75. Yıl İmam Hatip Ortaokulu'ndan Mücevher Kıymaz, Oral Bektaş Ortaokulu'ndan Nazlı Can Şahin ve Mahigül Gayretli, Ertuğrul Gazi Ortaokulu'ndan Ekin İrem Yıldırım'a ödülleri verildi.