AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:
- "PKK terör örgütü, DEAŞ terör örgütü, diğer terör örgütleri askerimize, polisimize, sivil insanlarımıza saldırdıkça Türkiye'de siyasi partiler de birbirine saldırdı"

YOZGAT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, " PKK terör örgütü, DEAŞ terör örgütü, diğer terör örgütleri askerimize, polisimize, sivil insanlarımıza saldırdıkça Türkiye'de siyasi partiler de birbirine saldırdı" dedi.

Bozdağ, partisinin Akdağmadeni seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, Türk milletinin, Türkiye'nin huzurunu bombalamak isteyenlere asla fırsat vermediğini söyledi.

Siyasi partilerin terör konusunda bugüne kadar birlikte hareket etmediğini belirten Bozdağ, ''PKK terör örgütü, DEAŞ terör örgütü, diğer terör örgütleri askerimize, polisimize, sivil insanlarımıza saldırdıkça Türkiye'de siyasi partiler de birbirine saldırdı. Halbuki biz terörün her eylemi karşısında, terörün her türü karşısında bir olmalıyız, birlikte olmayız'' diye konuştu.

Yaşanan terör olaylarının bazı siyasi partiler tarafından siyasi rekabetin konusu yapıldığını savunan Bozdağ, şöyle devam etti:

''Terör, siyasi rekabetin konusu yapılamaz. Siyasi rekabetin dışında ve üstünde bir konudur. Onun için bütün partiler bir araya gelip terör karşısında tek partiymiş gibi hareket etmeye mecbur. Hepimiz mecburuz. Ama maalesef bunu bugüne kadar beceremedik. Hükumet kurulmuş olsaydı, Türkiye yeniden seçime gitmiş olmazdı. Eğer şu geçiş hükumetine CHP , MHP üye verseydi Türkiye'yi bugün CHP'nin, MHP'nin içinde olduğu bir hükumet seçime götürürdü.''

Bozdağ, konuşmasının ardından partisinin seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı.

Daha sonra Akdağmadeni ilçesine yapılan 24 derslikli Akdağmadeni Anadolu Lisesi'nin açılış törenine katılan Bozdağ, öğrencilerle bir araya geldi.