AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:
- ''7 Haziran seçimlerinden bu yana maalesef, Türkiye'nin istikrarında, huzurunda, güven ortamında, siyasi istikrarda büyük sıkıntılar ortaya çıkmıştır" - "CHP ve MHP'ye oy vermiş vatandaşlarıma ve kardeşlerime sesleniyorum, bu seçim, artık partilerin rekabetinin ötesinde hepimizin geleceği için son derece önemlidir"

YOZGAT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "'7 Haziran seçimlerinden bu yana maalesef, Türkiye'nin istikrarında, huzurunda, güven ortamında, siyasi istikrarda büyük sıkıntılar ortaya çıkmıştır" dedi.

Bozdağ, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Boğazlıyan Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarlarında Yozgat ve ilçelerinin hizmetle tanıştığını belirterek, Boğazlıyan'a yapılan yatırımları anlattı.

 AK Parti döneminde temelleri atılıp da bitirilmedik bir işin olmadığını belirten Bozdağ, "Eğer istikrar olmazsa güçlü iktidar olmazsa güçlü yönetim olmazsa hiç bir işi başaramayız. 7 Haziran seçimlerinden bu yana maalesef, Türkiye'nin istikrarında, huzurunda, güven ortamında, siyasi istikrarda büyük sıkıntılar ortaya çıkmıştır. Türkiye'nin 7 Haziran öncesi saat gibi işleyen her türlü sisteminde, 7 Haziran akşamından itibaren bir daralmanın bir belirsizliğin olduğunu da hep beraber görüyoruz" diye konuştu.

Bozdağ, Ankara'da siyasi partilerin bir araya gelip milletin iradesi doğrultusunda bir hükümet kurmayı başaramadığını dile getirerek, "Türkiye'nin yeniden siyasi istikrarını, yeniden huzur ve güven ortamını, yeniden güçlü bir iktidarı, iyi bir yönetimi sergilemesi için söz de yetki de sizde. Kördüğüm olmuş hükümet sorununu çözmenin anahtarı da sizin elinizdedir. Sandıkta sizden Ankara'da hükümet kurmayı beceremeyenlere çok önemli bir mesaj vermenizi beklediğimi ve vereceğinize de inandığımı ifade etmek istiyorum" dedi.

Milletin 1 Kasım'da Türkiye'deki siyasi belirsizliği ortadan kaldıracağına inandığını vurgulayan Bozdağ, ''Milletimiz, 'siz verdiğimiz yetkiyi kullanamadınız, hükümeti kuramadınız, hükümeti ben sandıkta kuruyorum. AK Parti'yi - inşallah gönlümden geçen ve milletimizin de gönlünden geçenin olduğuna inanarak söylüyorum ve - yeniden iktidar yapıyorum.  CHP 'yi ana muhalefet, MHP 'yi yavru muhalefet. Haydi bakalım marş marş herkes işinin başına' diyecektir ve Türkiye'nin önündeki belirsizliği aziz milletimiz kaldıracaktır" ifadesini kullandı.

- ''Bu seçim artık partilerin rekabetinin ötesinde''

Bozdağ, güçlü iktidarların ülke adına kazanç olduğunu, koalisyonların ülkeyi geriye götürdüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Bugün Cumhuriyet Halk Partisi 'nin 135 olan milletvekili sayısı 150 olsa CHP'ye bir faydası var mı, tek başına iktidar mı, değil. 120 olsa ana muhalefet vasfı değişiyor mu, değişmiyor. Milliyetçi Hareket Partisi 'nin 80 olan milletvekili 90 olsa MHP'nin tek başına iktidar olma şansı var mı, yok. Peki 70'e düşse MHP barajın altında mı kalır, hayır gene mecliste olur. Ama AK Parti'nin mevcut milletvekillerinin üzerine 20 milletvekili koyması halinde Türkiye tek başına iktidara yeniden kavuşur ve yeniden güçlü bir şekilde yolunda yürüyebilir. Onun için CHP ve MHP'ye oy vermiş vatandaşlarıma ve kardeşlerime sesleniyorum, bu seçim artık partilerin rekabetinin ötesinde hepimizin geleceği için son derece önemlidir. Onun için de bir araya gelip birlikte yeniden 'AK Parti' diyelim ve Türkiye'nin önünü yeniden açalım, belirsizliği hep beraber ortadan kaldıralım, aksi takdirde Türkiye yeni belirsizliklerle yeni olumsuzluklarla karşı karşıya kalacaktır." 

TOKİ Başkan Yardımcısı Orhan Yüce de projenin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak, Boğazlıyan'a son derece modern konut ve sosyal donatılar kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Proje hakkında bilgi veren Yüce, "285 konut, belediye hizmet binası, kültür merkezi, ticari bilimlerden oluşan üç blokluk ticari alan ve sosyal tesisler yapılacak'' dedi.

Konuşmaların ardından Bozdağ ve diğer ilgililer butona basarak, Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temelini attı.

Törene, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Boğazlıyan Kaymakam Vekili İhsan Erdurucan, Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ve çok sayıda vatandaş katıldı.