AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:
- ''Türkiye sağlıkta büyük bir değişimi, büyük bir dönüşümü yaşadı ve sağlıkta hükümet olarak attığımız adımlar Amerika'da, Avrupa'da, Avusturalya'da, Ortadoğu'da, Asya'da dünyanın pek çok ülkesinde model oldu''

YOZGAT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, " Türkiye sağlıkta büyük bir değişimi, büyük bir dönüşümü yaşadı ve sağlıkta hükümet olarak attığımız adımlar Amerika'da, Avrupa'da, Avusturalya'da, Ortadoğu'da, Asya'da dünyanın pek çok ülkesinde model oldu'' dedi.

Bozdağ, Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde yaptırılan 50 yataklı devlet hastanesinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son yıllarda sağlıkta büyük dönüşüm yaşadığını belirtti.

Geçmiş dönemlerde vatandaşların hastanelere gidemediğini ve tedavi olamadığını anlatan Bozdağ, ''AK Parti hükümeti göreve gelmeden önce vatandaşlarımız hastaneye gitmeye korkuyordu ama şimdi öyle değil. Çağırıyor ambulansı, ambulans nerede olursa gidip alıp hastaneye getiriyor. AK Parti'den önce ambulansın deposuna koyacak mazot yoktu. Bizden önceki hükümetler maalesef mazot temin edemiyordu. Mazotu da cebinizden koyuyor, ondan sonra da hastanızı alıp götürebiliyordunuz. Şu anda ambulansın deposuna mazot koyan Akdağmadenli var mı? Yok" diye konuştu.

Bozdağ, halen Yozgat'ta 55 adet ambulans bulunduğunu belirterek, "Dağın başına da gidiyor, Allah ihtiyaç göstermesin, köyüne de, mahallesine de gidiyor. Çağırdığınızda her yere gelebiliyor. Onun ötesinde havadan ambulanslarla biz Türkiye'yi, Yozgat'ı donattık. Uçak ambulanslar, helikopter ambulanslar, deniz ambulansları ve paletli ambulanslarla nerede bir darda, zorda vatandaşımız varsa artık onun ayağına koşan bir Türkiye var'' ifadelerini kullandı.

Bekir Bozdağ, Türkiye'nin sağlık reformuyla dünyada parmakla gösterilen, sağlık alanında örnek alınan bir ülke haline geldiğini ifade etti.

Türkiye'nin artık sadece yurtiçinden değil, yurtdışından hastalarını ülkeye getirerek tedavi ettirdiğini anlatan Bozdağ, şunları kaydetti:

''Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'ndan önce, bırakın Suudi Arabistan'a, Almanya'ya ambulans gönderip hastasını getirmeyi, köyündeki hastasını ambulansla almaktan aciz bir Türkiye vardı. Hamdolsun bunu başardık ve büyük bir değişimi fiziki anlamda yaptık, yaşadık. Kadro anlamında yaptık, yaşadık ama daha önemlisi felsefe olarak da sistem olarak da. Türkiye sağlıkta büyük bir değişimi, büyük bir dönüşümü yaşadı ve  sağlıkta hükümet olarak attığımız adımlar Amerika'da, Avrupa'da, Avusturalya'da, Ortadoğu'da, Asya'da dünyanın pek çok ülkesinde model oldu. Eski Sağlık Bakanımız Recep Akdağ bakanlıktan ayrıldıktan sonra ABD'de Harvard Üniversitesi dahil pek çok üniversitede, pek çok ülkenin sağlık bakanlığı yetkililerine, Türkiye'nin sağlıktaki dönüşüm ve reformunu başarı hikayesini anlattı. Herkes Türkiye'yi elle gösteriyor bugün.''

Bozdağ, milletin her derdine koşan AK Parti kadrolarının her alanda başarılı olduğunu belirterek, Türkiye'nin son 13 yılda bütün bu başarı hikayelerini altına siyasi istikrar, güçlü iktidar, iyi yönetim, güven ve huzurlu bir Türkiye olduğu gerçekleştirdiğini vurguladı.

Bozdağ, hastanenin hayırlara vesile olması, hasta olarak gelen vatandaşların da sağlıklarına kavuşarak buradan ayrılması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından hastanenin açılışını gerçekleştiren Bekir Bozdağ, burada incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Açılışa Bozdağ'ın yanı sıra, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri İsmail Kurca, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Akif Karaarslan ile çok sayıda vatandaş katıldı.