Aydıncık'ta sağlıklı yaşam salonu açıldı

Aydıncık'ta sağlıklı yaşam salonu açıldı
Aydıncık'ta sağlıklı yaşam salonu açıldı
YOZGAT (AA) - Aydıncık Kaymakamlığı ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı işbirliği ile oluşturulan sağlıklı yaşam salonu ilçe halkının hizmetine...

YOZGAT (AA) - Aydıncık Kaymakamlığı ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı işbirliği ile oluşturulan sağlıklı yaşam salonu ilçe halkının hizmetine sunuldu.

Aydıncık Kaymakamı Sinan Başak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sporun insanları günlük hayatın stresinden uzaklaştırarak sağlıklı bir yaşam sürmede etkili olduğunu ifade etti.

Gençlerde sorumluluk duygusunu artırdığı vurgulayan Başak, öfke kontrolü sağlayarak kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğunu söyledi.

 Halk Eğitim Merkezinin hazırladığı step aerobik, fıtness ve salon sporları kursları ile sağlıklı yaşamın kapısının aralandığı kurslara yoğun ilgi olduğunu vurgulayan Başak, temin edilen profesyonel spor aletlerinin uzun yıllar ilçeye hizmet edeceğini belirti.

Başak, spor kurslarının, beden eğitimi öğretmeni Selman Efe ve kıck boks antrenörü Ümit Kemal Kıvrak tarafından hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı kurs halinde yapılacağını kaydetti.