Evlerini teslim alamayan hak sahipleri eylem yaptı

Evlerini teslim alamayan hak sahipleri eylem yaptı
Evlerini teslim alamayan hak sahipleri eylem yaptı
YOZGAT (AA) - Yozgat'ta, 4. Etap Mutafoğlu TOKİ konutlarındaki evlerini teslim alamadıklarını ileri süren vatandaşlar eylem yaptı.Mutafoğlu...

YOZGAT (AA) - Yozgat'ta, 4. Etap Mutafoğlu TOKİ konutlarındaki evlerini teslim alamadıklarını ileri süren vatandaşlar eylem yaptı.

Mutafoğlu Mahallesinde 2011 yılında yapımına başlanan konutların önünde toplanan kalabalık bir grup, en kısa sürede evlerinin teslimatının yapılması için yetkililerden yardım istedi.

Hak sahipleri adına gazetecilere açıklama yapan İsmail Atmaca, 3 ay gecikme olduğunu belirterek, dairelerini ne zaman teslim alacakları konusunda muhatap bulamadıklarını iddia etti.

Buradan ev alanların mağdur olduğunu ifade eden Atmaca, şöyle konuştu:

"Bir çok kişi banka kredisi kullanarak buradan ev aldılar. Hem kredi hem de kira ödüyorlar. 2+1 dairelerin ödemesi başlamadı, ama 3+1 daireleri alanlar ilk günden beri taksit ödüyorlar. Bir çok kişi evini teslim alamadığı için sözleşmesinden vazgeçti. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Sözleşmede, 'Daireler sözleşme imzalandıktan sonra 30 ay içerisinde teslim edilir' yazıyor. 13 Haziran'da sözleşmede yazan tarih doldu. 3 ay önce dairelerin teslim edilmesi gerekiyordu."

Belediye Başkanı ile görüştüklerini ifade eden Atmaca, "Belediye Başkanı,  'Müteahhit TOKİ tarafından alınmış işi bitirip bize teslim etmeden oturum izni veremiyoruz' diyor. Şu anda burada 484 adet konut var ve hak sahiplerinin hepsi mağdur. Bu daireler ne zaman teslim edilecek bilgi veren yok" dedi.

Hak sahibi olduğunu ve dört gözle dairelerin teslim olmasını beklediğini söyleyen Zeynep Kanıtez ise, "Bize 'şu gün evinize geçeceksiniz' desinler biz de o günü bekleyelim. Kirada oturuyoruz, ev sahibi evden çıkın diyor. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Konutların önünde bir süre daha bekleyen hak sahipleri daha sonra olaysız şekilde dağıldı.