Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Eski Adalet Bakanı Bozdağ: "Türkiye'yi batırmak isteyenler maalesef şimdi yine aynı şeylerle, akıl almaz vaatlerle yola çıkıyorlar. Onun için ben bu vaatlerin hiçbirinin gerçek olmadığını özellikle bilmenizi isterim"

YOZGAT (AA) - Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye'yi batırmak isteyenler maalesef şimdi yine aynı şeylerle akıl almaz vaatlerle yola çıkıyorlar. Onun için ben bu vaatlerin hiçbirinin gerçek olmadığını özellikle bilmenizi isterim" dedi.

Bozdağ, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, AK Parti Yozgat milletvekili adayı Abdulkadir Akgül ve bazı partililerle Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'ni (ESOB) ziyaret etti.

Yozgat ESOB Başkanı Latif Altın ve ilçelerin oda başkanlarıyla bir araya gelen Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, 1991 seçimlerinde Süleyman Demirel'in Doğruyol Partisi Genel Başkanı olduğunu ve vatandaşlara o zaman iki anahtar vereceğini vaat ettiğini hatırlattı.

Demirel'in "Kim ne veriyorsa ben bir fazlasını vereceğim" vaadinde bulunduğunu anımsatan Bozdağ, "O dönemde vatandaş oy verdi, iktidar yaptı ve Türkiye'yi yönetmeye başladılar. 5 Nisan 1994'te ekonomik krizi oldu. Bırakın yeni ev ve araba almayı, evi olanın evini, arabası olanın arabasını aldılar. Milletin elindeki anahtarları aldılar. O dönem faturayı siz ödediniz, biz ödedik. 1995 yılında tekrar Anayol, Refahyol, Anasol gibi hükumetler geldi. 28 Şubat buldozer gibi üzerimizden geçti. Ekonomi , siyaset, hukuk her şey perişan oldu. Bunun bedelini yine biz ödedik" diye konuştu.

MHP 'nin de 1999 yılında verdiği vaatlerin tam tersini yaptığını savunan Bozdağ, şunları kaydetti:

"Başörtüsünü çözeceğiz' dedi, çözdü mü, çözemedi. 'Öcalan'ı asacağız' dedi, astı mı, asmadı. Şurada yüz tane laf söyledilerse, vaatlerini yerine getirmek değil, yüzününde neredeyse yüzde 100 zıddını yaptılar. Ben bunu kalem kalem çıkarmışımdır. Siyaset bunu gördü. Vadediyorlar, vaadinizi yapamazsınız anlarım ama yüzde 100 zıddını yapmak için insan biraz utanır. Utanmadılar ve iktidar olunca hep zıddını yaptılar. Verilen vaatler ayağı yere basan şeyler olması gerekiyor. Artık popülizme vatandaş pirim vermiyor. 2002 yılında AK Parti meydanlara indiğinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ne dedi, '3 yıl bizden bir şey istemeyin' dedi. Biz gelirken vaatlerle gelmedik. Çünkü Türkiye'nin ekonomisi iflas etmişti." 

Bozdağ, vaatlerle iktidara gelen Yunanistan hükümetinin 2014 yılında 100 bin memuru işten çıkardığını, emeklilerin maaşlarını aşağı çektiğini anlattı.

Milletin hizmete ve doğrulara oy verdiğini dile getiren Bozdağ, şöyle devam etti:

"Türkiye'yi batırmak isteyenler maalesef şimdi yine aynı şeylerle akıl almaz vaatlerle yola çıkıyorlar. Onun için ben bu vaatlerin hiçbirinin gerçek olmadığını özellikle bilmenizi isterim. Bu vaatler, SSK'yı batıran Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Türkiye'yi batırma projesidir. Millet bu batakçılara oy vermeyecektir. Yozgat'ta vermeyecektir, ben buna yürekten inanıyorum. Gerçekçi olan ve toplumun imkanlarıyla uyumlu olan politikalara destek verecektir. Böyle palavra yapanlara, bol keseden atanlara alem dağından, zümrüdü anka kuşundan, şuradan buradan bahsedenlere biz itibar etmeden, elimizdeki imkanlar üzerinden gerçekçi politikalarla, Allah'ın izniyle bu kadro, Türkiye'yi geleceğe güçlü bir şekilde taşıyacaktır."