Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Yozgat bağımsız milletvekili adayı Kayalar, Çekerek ilçesinde seçim bürosu açtı

YOZGAT (AA) - Yozgat bağımsız milletvekili adayı ve eski bakanlardan Lütfullah Kayalar, Çekerek ilçesinde seçim irtibat bürosu açtı. 

Kayalar, seçim karargahının açılışı için gittiği Çekerek girişinde vatandaşlar tarafından karşılandı. Araç konvoyu ile ilçeye giriş yapan Kayalar, seçim otobüsünden kalabalığa hitap etti.

Seçim karargahının açılışını gerçekleştiren Kayalar, burada yaptığı konuşmada,  Türkiye 'de 1 Kasım seçimlerinden sonra oluşacak yeni bir siyasi oluşumun ayak seslerinin hissedilmeye başladığını söyledi.

Yozgat'a hizmet etmeye talip olduğunu ifade eden Kayalar, şunları kaydetti:

"Yeni bir siyasi oluşum bütün insanların beklediği demokrasiyi tam uygulayan, adalet sistemini tam uygulayan, hukukun üstünlüğünü uygulayan, insanların güvenle bir birine baktığı, Türkiye'nin huzurunu isteyecek olan bir yeni siyasi oluşum geliyor. Biz olsak da geliyor olmasak da geliyor. Ama Yozgat milletvekilliği ile birlikte bir bağımsızı çıkarabilirse, bilelim ki 1 Kasım akşamında bütün Türkiye, Yozgat'ı konuşacak. Bu Yozgat'ın; Rize, Konya , Kayseri'nin ardında Türkiye'nin yönetiminde söz sahibi olacağı bir seçim önümüze geliyor."

Kayalar, seçim irtibat bürosunun açılışının ardından ilçede esnaf ziyaretinde bulundu.