Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
YOZGAT (AA) - CHP Yozgat milletvekili adayı Onur Kaytan, Sorgun ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulundu.Kaytan ziyaret sonrası AA...

YOZGAT (AA) - CHP  Yozgat milletvekili adayı Onur Kaytan, Sorgun ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulundu.

Kaytan ziyaret sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada seçmenin 1 Kasım'da CHP'yi iktidara getireceğine inandığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan seçim beyannamesinde özellikle Merkez Türkiye Projesi'ne seçmen tarafından büyük ilgi gösterildiğini, bu projenin tüm Türkiye için büyük önem taşıdığını ve Türkiye'yi uçuracağını belirten Kaytan, şunları kaydetti:

"Türkiye, coğrafi konum olarak çok önemli ve eşsiz bir yere sahip. Biz Türkiye'yi düşünüyoruz. Çocuklarımızı düşünüyoruz. Bölgeyi düşünüyoruz. Nüfusta da avantajlarımız var. Bu üstünlüklerimizi bizim avantaja dönüştürmemiz lazım. Ülkemizin rekabet gücünü arttırmamız gerekiyor. Eğer dünya bizi konuşacaksa bu Merkez Türkiye Projesi kapsamında kurulacak olan megakentle konuşacak. Megakent bir kültür, bir sanat, bir fuar merkezi olacak. Dünyanın gözü megakentte olacak. Buradan çıkacak her şey bütün dünya tarafından konuşulur olacak. Megakent kendi enerjisini kullanacak. Akıllı bir kent olacak ve bu kent Anadolu'nun kalbinde yapılacak. Ben söz veriyorum bunun bir ayağı Yozgat olacak."

Kaytan, Sorgun'da esnafı gezerek CHP 'nin seçim beyannamesini anlattı.