MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz:
- ''Millilik AKP ile gece ve gündüz gibidir. Milliğin AKP ile yakından ve uzaktan ilgisi yoktur"

YOZGAT (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, ''Millilik AKP ile gece ve gündüz gibidir. Milliğin AKP ile yakından ve uzaktan ilgisi yoktur'' dedi.

Durmaz, partisinin Yozgat Seçim İrtibat Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, partisinin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi beyannamesine değindi.

Herkesin kendince seçime neden gidildiği hakkında yorum yaptığını dile getiren Durmaz, ''Bu seçime, Yozgatlı esnaf akşam siftahsız kepenk kapatırken, Yozgatlı çiftçi çocuğunu evlendiremiyorken, bin 150 odalı sarayda keyif süren saraydaki sultanın hırsları yüzünden, sırları yüzünden gidiyoruz. Başka bir şey değil'' diye konuştu.

Durmaz, 7 Haziran seçimi sonrası AK Parti'nin MHP'ye koalisyon teklifiyle gelmediğini, AK Parti'nin kendilerinden azınlık hükümetine destek vermelerini istediğini belirtti.

Terör olaylarının arttığına ve her gün şehit cenazelerinin geldiğine dikkati çeken Durmaz, ''Terör azdı. Ankara'nın kalbine ateş ettiler. Ne diyorlar 'Efendim, güvenlik zafiyeti yok'. Adam 930 kilometreden Rakka'dan bombaları sarmış gelmiş, Ankara'nın göbeğinde bombaları patlatmış, 100 masum insanın canına kıymış, Cumhuriyet tarihinin en büyük terör eylemini gerçekleştirmiş ve 'Güvenlik zafiyeti yok' diyorlar. Burada güvenlik zafiyeti yoksa insanlık zafiyeti var" ifadelerini kullandı.

Çözüm Süreci'ni de eleştiren Durmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

" PKK ile sabah akşam birbirine yüz sürüp pazarlık yapanlardan milli ve yerli olur mu? Andımızı yasaklayanlardan yerli ve milli olur mu? 'Ne mutlu Türküm' yazılarını dağlardan taşlardan kaldıranlardan milli ve yerli olur mu? Sıkışınca bayrağa sarılıp milliyetçiliğe atıf yapanlar, rahatlayınca Kandil'e yüz sürüp milliyetçiliği ayaklar altına alanlardan milli ve yerli olur mu? Millilik kim Tayyip Erdoğan kim? AKP kim? Millilik AKP ile gece ve gündüz gibidir. Milliğin AKP ile yakından ve uzaktan ilgisi yoktur.''

Konuşmanın ardından seçim irtibat merkezinin açılışı gerçekleştirildi.