Milli futbolcu Mevlüt Erdinç Yozgat'ta

Milli futbolcu Mevlüt Erdinç Yozgat'ta
Milli futbolcu Mevlüt Erdinç Yozgat'ta
YOZGAT (AA) - Fransa Birinci Futbol Ligi'nde (Ligue 1) Saint-Etienne forması giyen milli futbolcu Mevlüt Erdinç, memleketi Yozgat'ın Sarıkaya...

YOZGAT (AA) -  Fransa Birinci Futbol Ligi'nde (Ligue 1) Saint-Etienne forması giyen milli futbolcu Mevlüt Erdinç, memleketi Yozgat'ın Sarıkaya ilçesine geldi.

Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan'ı ziyaret eden Erdinç, daha sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, memleketinde olmaktan mutlululuk duyduğunu söyledi.

Kısa bir süreliğine ailesiyle Erbek köyüne geldiğini dile getiren Erdinç, şöyle devam etti:

"Artık fırsat buldukça köyümde, akrabalarımla, arkadaşlarımla, sevdiklerimle ve hemşehrilerimle vakit geçirmeye çalışıyorum. Türkiye 'nin her yeri bambaşka bir güzelliğe sahip. Köyümün de ayrı bir havası var. Burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu topraklarda kendimi çok rahat ve sağlıklı hissediyorum. Doğal havası bana çok iyi geliyor. Yakınlarımı, arkadaşlarımı ve akrabalarımı görmek motivasyonumu artırıyor. Ailemin köyü, benim de köyümdür. Çocukluğum buralarda geçti ve her yerini karış karış gezerdim. İnşallah elimden geldiğince ziyarete gelmeye çalışacağım."

Hemşehrilerinin kendisine yoğun bir sevgi gösterisinde bulunduğunu ifade eden Erdinç, ilgi karşısında da çok mutlu olduğunu kaydetti.