Mursi hakkındaki idam kararlarına tepkiler

Mursi hakkındaki idam kararlarına tepkiler
Mursi hakkındaki idam kararlarına tepkiler
- Niğde Memur-Sen il temsilciliği üyeleri basın açıklamaları yaptı

NİĞDE (AA) - Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesi Niğde'de Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) il temsilciliği üyelerince protesto edildi.

 Niğde Kent Meydanı'nda toplanan sendika üyeleri, ellerinde 'Mursi'ye Özgürlük', 'Mazlumlara Adalet ', 'Mursi'nin İdamı Batının Utancı', 'Katil Sisi' yazılı dövizler taşıdı ve 'İhvana Selam Direnişe Devam' sloganı atarak tekbir getirdi.

Sağlık-Sen Niğde İl Temsilcisi Rıdvan Yeşildal, grup adına yaptığı açıklamada, katil Sisi'yi lanetlemek, darbeci mahkemelerin kararlarını protesto etmek ve Mursi ve mazlumlara sahip çıkmak için toplandıklarını söyledi.

Mursi ve Mısır halkına karşı veriline haksız, hukuksuz kararları ve alçakça saldırıları lanetlediklerini belirten Yeşildal, "Zulme sessiz kalmayıp meydanları terk etmeyerek, binlerce şehit vererek dünyada eşi benzerine az rastlanan örnek bir direnişe imza atanlar değil, darbeciler yargı önünde hesap vermelidir. Mısır, Gazze, Suriye , Irak , Arakan, Bangladeş, Doğu Türkistan başta olmak üzere emperyalizm tarafından sömürülen ne kadar ülke varsa özgür kalıncaya kadar mücadele edeceğiz" diye konuştu.