Şehit aileleri ve gaziler iftarda bir araya geldi

Şehit aileleri ve gaziler iftarda bir araya geldi
Şehit aileleri ve gaziler iftarda bir araya geldi
YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Yerköy ilçesinde, şehit yakınları ve gaziler için iftar düzenlendi. Yerköy Kaymakamlığı tarafından Öğretmenevi'nde...

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Yerköy ilçesinde, şehit yakınları ve gaziler için iftar düzenlendi. 

Yerköy Kaymakamlığı tarafından Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen iftarda ilçe Müftüsü İbrahim Güneş, dua ederek tüm şehitlere rahmet diledi.

Kaymakam Nevzat Şengök, burada yaptığı konuşmada, şehit aileleri ve gazilerinin hakkının hiçbir şekilde ödenemeyeceğini söyledi. Şehit aileleri ve gazilere iftara katıldıkları için teşekkür eden Şengök, "Bu vatan toprağı için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden ve canlarını hiçe sayarak savaşan  şehitlerimizin ailesi ve gazilerimize yönelik iftar programı düzenlemek istedik. Bizleri kırmayarak iftar programımıza katılan tüm şehit ailelerimize ve gazilerimize teşekkürü bir borç bilirim. Allah herkesten razı olsun. Şehitlere Allah'tan rahmet, şehitlerin aileleri ile gaziler ve çocuklarına da uzun ömürler diliyorum" diye konuştu. 

İftara, Cumhuriyet Başsavcısı Enver Eroğlu, Cumhuriyet savcıları Bünyamin Sarıtürk, Semih Şimşir, Asliye Ceza Hakimi Zeynep Yalın Sarıtürk, Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Abidin Işlak, Emniyet Müdürü Hakan Pakel, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Kepir, daire amirleri ve  siyasi parti temsilcileri de katıldı.