Sorgun'da öğrencilere diş fırçası ve macun dağıtılacak

Sorgun'da öğrencilere diş fırçası ve macun dağıtılacak
Sorgun'da öğrencilere diş fırçası ve macun dağıtılacak
YOZGAT (AA) - Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, ilçeye bağlı köy, kasaba ve merkezde eğitim öğretim gören 6 bin ilkokul ve anasınıfı öğrencisine...

YOZGAT (AA) - Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, ilçeye bağlı köy, kasaba ve merkezde eğitim öğretim gören 6 bin ilkokul ve anasınıfı öğrencisine diş fırçası ve macun dağıtılacaklarını bildirdi.

Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ile ilk olarak ilçe merkezinde bulunan Yeşilyurt, Yavuz Selim ve Atatürk ilkokullarını ziyaret etiklerini ve bu okullarda eğitim öğretim gören tüm öğrencilere diş fırçası ve macun dağıttıklarını ifade etti.

Şimşek, toplum olarak ağız ve diş sağlığına yeteri kadar önem verilmediğine işaret ederek ''Sorgun merkez, köy ve kasabalardaki ilkokullar ile anasınıflarında toplam 6 bin öğrencimiz var. Bu sayıyı Milli Eğitim Müdürlüğümüzden alıp, belediye olarak 6 bin adet diş fırçası ve macun hazırlattık. Bugün ilk olarak Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin beyle Yeşilyurt ilkokulundan dağıtıma başlıyoruz. Buradan sonra Atatürk, daha sonra da Yavuz Selim ilkokullarında dağıtım yapacağız. Daha sonrada görevli arkadaşlarımız diğer okullara dağıtmaya devam edecekler" dedi.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  Köy

  ,

  toplum

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  ilkokul