Sorgun'daki Gurbetçi Şöleni

Sorgun'daki Gurbetçi Şöleni
Sorgun'daki Gurbetçi Şöleni
- Şölen kapsamındaki eğlence ve konser programı şehit cenazeleri nedeniyle iptal edildi

YOZGAT (AA) - Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, 8-9 Ağustos günleri düzenlenecek Gurbetçi Şöleni kapsamındaki eğlence ve konserin şehit cenazeleri nedeniyle iptal edildiğini bildirdi.

Başkan Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, son günlerde sosyal medya üzerinden bu konuyla ilgili yoğun eleştiriler geldiğini ancak, söz konusu programın bir ay önce planlandığına dikkati çekti.

Şimşek, "Gurbetçi Şöleni içerisinde yer alacak olan Milli Piyango çekilişleri herkesin çok iyi bildiği gibi her ayın belirli tarihlerinde yapılmaktadır. Çekilişler esnasından düzenlenen konserler de sahne alacak sanatçıların ücretleri de yine Milli Piyango İdaresi tarafından ödenmektedir. Biz Belediye olarak sadece halkımıza duyurup, tarih ve yer belirleyip organize ediyoruz. Kaldı ki biz, bizi eleştirdikleri konularda onlardan daha hassas davrandık ve bu konseri daha önce iptal ettik" dedi.

Vatan sevgisinin herhangi bir aletle ölçülemeyeceğinin altını çizen Başkan Şimşek, "Onlardan daha çok vatansever olduğumuzu burada tartışacak değiliz. Bu vatan için, bu millet için ter dökenler, bu millete hizmet edenlerin kimler olduğunu bu asil millet çok iyi bilmektedir. Söz konusu programın eğlence kısmı zaten iptal edilmiş olup, Milli Piyango çekilişi sade bir şekilde kurum tarafından yapılacaktır."