Yıldızlar Grekoromen Güreş Grup Şampiyonası sona erdi

Yıldızlar Grekoromen Güreş Grup Şampiyonası sona erdi
Yıldızlar Grekoromen Güreş Grup Şampiyonası sona erdi
YOZGAT (AA) - Türkiye Güreş Federasyonu tarafından organize edilen Yıldızlar Grekoromen Güreş Grup Şampiyonası kapsamında Yozgat'ta düzenlenen...

YOZGAT (AA) - Türkiye Güreş Federasyonu tarafından organize edilen Yıldızlar Grekoromen Güreş Grup Şampiyonası kapsamında Yozgat'ta düzenlenen müsabakalar tamamlandı.

Yozgat Bozok  Spor Salonu'nda 2 gün süren müsabakalara, 17 ilden 12-17 yaş grubunda 10 sıklette 177 güreşçi katıldı. Müsabakaların ilk gününde 42, 50, 58, 69 ve 85 kilo, ikinci gününde ise 46, 54, 63, 76 ve 100 kilo müsabakaları yapıldı.

Dereceye giren sporculara madalyaları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, Spor Şube Müdürü Hayati Şahbaz, Güreş Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Başer, Avrupa ve dünya şampiyonu, olimpiyat üçüncüsü Rıza Kayaalp ve Güreş Milli Takımı antrenörleri Akif Canbaş ve Hamdi Eraslan Kılıç tarafından verildi.

Kayaalp, sporcuları tek tek tebrik ederek, ileride başarılı bir sporcu olmaları için çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Milli güreşçi Kayaalp, müsabakalar sonrasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda güreşe yoğun bir ilgi olduğunu belirterek, "Türkiye şampiyonasına katılabilmek için 8 farklı ilde yıldızlar serbest ve yıldızlar grekoromen stilde müsabakalar yapıldı. Bu müsabakalara yüzlerce güreşçi iştirak etti. Görüyoruz ki son yıllarda güreşe oldukça fazla ilgi gösteriliyor. Bu, ata sporumuz güreş ve Türk sporu adına oldukça sevindirici. Burada mücadele veren güreşçi kardeşlerimize moral vermek için iki gün boyunca Yozgat'ta yapılan müsabakaları izledim. Gerçekten çok yetenekli ve istekli güreşçiler var. İstikrarlı çalışmaları halinde içlerinden dünya ve Avrupa şampiyonları çıkacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

?Güneşer ise 2 gün boyunca Yozgat'ta müsabakalara katılan sporcuları kutlayarak başarılarının devamını diledi.  

Sikletlerde birinciler şöyle:

- 42 kilo/Hakan Kızılarslan-Kayseri

- 46 kilo/Abdullah Toprak-Kayseri

- 50 kilo/Ali Nam- Ankara

- 54 kilo/Halil Baytekin-Ankara

- 58 kilo/İsmail Gün-Ankara

- 63 kilo/Sinan Meydan-Ankara

- 69 kilo/Halil İlaslan-Ankara

- 76 kilo/Emre Boğa-Antalya

- 85 kilo/Mehmet Bolat-Ankara

- 100 kilo/Burak Çakır-Gaziantep