1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Tekin, mesajında, 1 Mayıs'ın işçinin,...

ZONGULDAK (AA) ? Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tekin, mesajında, 1 Mayıs'ın işçinin, emekçinin, barışın, geleceğin, emeğin ve kardeşliğin bayramı olduğunu belirtti.

Bu yılın da barış, özgürlük ve demokrasinin, insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam hakkının tüm dünyaya haykırıldığı bir bayram günü olarak tarihteki yerini alacağını kaydeden Tekin, mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Alın terinin karşılığı olan emek, insan yaşamı için büyük bir öneme haizdir. Bu yüzden herkes emeğe saygı duymalı ve emekçinin hakkını korumalıdır. Göreve başladıktan sonra taşeron çalışanlarımızın içerideki birikmiş alacaklarını kısa bir sürede ödeyip, maaşlarında da yüzde 50'ye varan oranlarda artış yapmış, bunun yanında tüm çalışanlarımızın çalışma hakkını korumuş ve maaşlarını düzenli olarak ödemiş ve ödemeye devam eden bir belediye başkanı olarak, bundan sonra da emeğin ve alın terinin yanında olmaya devam edeceğiz.  Bu duygu ve düşüncelerle, tüm emekçilerin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlar, bu anlamlı günün, ekmeğini alın teriyle kazanan tüm emekçi kesimin, daha özgür, daha demokratik , daha barışçıl, alın terinin karşılığını tam olarak alabildiği bir dünya düzenine öncülük etmesini dilerim."