1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne doğru

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne doğru
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne doğru
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Akdemir, mesajında, 1...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akdemir, mesajında, 1 Mayıs'ın birlik, beraberlik ve dayanışma günü olduğunu belirtti.

Emekçilerin, demokratik hak ve özgürlükleri için canları pahasına verdikleri mücadelenin simgesinin 1 Mayıs olduğunu ifade eden Akdemir, şunları kaydetti:

"Beraberlik ve dayanışma ruhunun pekiştirildiği, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan ve hak arayışının simgesi olan 1 Mayıs'ın önemi çok büyük. Çalışanların hak ve taleplerini dile getirdikleri bugün , emeğin değerini ortaya çıkarması yönüyle de toplum hayatında yer edinmiştir. Dünyada pek çok ülkede yüzyılı aşkın süredir, ülkemizde ise 1923 yılından beri 1 Mayıs kutlanmaktadır. Güzel bir gelecek için, birliğin ve dayanışmanın en anlamlı günlerinden biri olan 1 Mayıs'ın, tüm çalışanlarımıza, ülkemize ve dünyaya barış, kardeşlik ve mutluluk getirmesini diliyorum."