10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
-BEÜ Rektörü Prof. Dr. Özer mesaj yayımladı

ZONGULDAK (AA) -  Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, 10 Kasım Atatürk 'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Rektör Özer, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ü ebediyete intikalinin 76. yılında şükran, saygı ve rahmetle andıklarını belirtti.

Cumhuriyetin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedeflediği seviyeye ulaşması adına herkese görevler düştüğünü anlatan Özer, şunları kaydetti:

"Çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine taşımak kararlılığı gösterdiğimiz ülkemizin müreffeh ve aydınlık geleceği, bizlerin yoğun çaba ve çalışmaları ile şekillenebilecektir. Bu gelecek vizyonunun bir parçası olarak Bülent Ecevit Üniversitesi ailesinin her bir mensubu, bulunduğu noktadan daha ileri seviyelere ulaşmak için önemli bir azim ve gayretin içerisindedir. Ülkemizin en zor günlerinde ortaya koyduğu devlet adamlığı ile ismini ölümsüzleştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak ve anlamak, bizlere hedef gösterdiği seviyeye ulaşmak için yürüteceğimiz çalışmalar ile mümkün ve anlamlı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatan müdafaasının isimsiz kahramanlarını, ekmeği ve vatanı uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum."