10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Tekin, cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutan ve büyük devlet adamı Ulu Önder Atatürk'ü vefatının 77. yılında bir kez daha saygıyla ve özlemle andıklarını belirtti.

Yaklaşık bir asır önce, Atatürk'ün Anadolu coğrafyasında yaktığı kıvılcımın bütün mazlum uluslara örnek olduğunu vurgulayan Tekin, şunları kaydetti:

"Üstün zekası, ileri görüşlülüğü, askeri dehası ve büyük devlet adamlığıyla hürriyet ve bağımsızlığımızın kazanılmasının baş mimarı olan Ulu Önder Atatürk, yaptığı devrimlerle ülkemizin çağdaş dünyada yerini almasını sağlamış, verdiği mücadeleyle tüm mazlum milletlere de rehber olmuş büyük bir liderdir. Milletimiz, onu hiçbir zaman unutmayacak, böylesine büyük bir lidere sahip olmanın onurunu ve gururunu her zaman yaşayacak, onu her zaman minnetle anacaktır."

AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz da 10 Kasım Günü aramızdan ayrılan Ulu Önder Atatürk'ün insanlığa ışık ve hayat kaynağı olmaya devam eden düşünceleriyle aydınlattığı yolda yürümeye, Türk vatanının bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar koruma, yüceltme, azim ve kararlılığı ile memleketin yarınları için çalışmaya devam ettiklerini belirtti.