10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
ZONGULDAK (AA) - CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu ile CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün...

ZONGULDAK (AA) - CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu ile CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Turpçu, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu ve büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünü milletçe, minnet, rahmet ve şükranla andıklarını belirtti.

Atatürk'ün, Türk milletinin tarihinde ortaya çıkardığı büyük liderlerden birisi olduğunu vurgulayan Turpçu, şunları kaydetti:

"Aklın ve bilimin egemenliğini hakim kılan, köle değil özgür birey olmayı seçen ve bu uğurda mücadele eden büyük lider Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu bugün, onun temsil ettiği değerlere, devrimlerine, eserlerine ve bir milletin onur mücadelesine sadakattir. 'Büyük liderler için matem değil, fikirlerine bağlılık gerekir' sözünden hareketle bugün tüm umutlar tükendiği anda bir milleti dirilten ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün ortaya koyduğu aydınlık Türkiye vizyonunu ve özgürlüğün, demokrasinin önemini hatırlatma günüdür. Bu düşüncelerle Türk milletinin bağımsız, özgür, onurlu bir ulus olarak yaşaması için mücadele etmiş, emperyalizme karşı bayrak açmış, hayatını memleketine adamış, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 77'nci yıl dönümünde minnet, saygı ve rahmetle anıyorum."

CHP İl Başkanı Koltuk da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılında saygı, minnet ve özlemle andıklarını vurguladı.