10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Türk Ocağı Başkanı Erol Şeref, cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Türk Ocağı Başkanı Erol Şeref, cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Şeref, mesajında, Türk milletinin vatan topraklarının işgal edildiği, kutsal değerlerinin yok edildiği, karanlık ve karışık günlerde Mustafa Kemal'in eşsiz dirayeti ve liderliğiyle var olma mücadelesi için Samsun'da attığı ilk adımın bağımsızlığa ve cumhuriyete giden yolu açtığını belirtti.

Mazlum milletlerin ümidi, bağımsızlığın kahramanı, demokrasinin sembolü eşsiz devlet adamı aziz Atatürk'ün emanetleri ve eserlerinin Türk milleti var oldukça yaşayacağını kaydeden Şeref, "Atatürk, mensubu olmakla iftihar ettiği Türk milletinin en zor günlerde bile neleri başarabileceğinin idrakiyle, ya istiklal ya ölüm diyerek başlattığı bağımsızlık mücadelesiyle küresel sömürgeci güçlerin heveslerini kursaklarında bırakarak Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur. Ebediyete intikal edişinin 77'nci yıl dönümünde milli kahramanımız, devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, rahmet ve minnet duygularıyla bir kez daha anıyoruz" ifadelerini kullandı.