10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
ZONGULDAK (AA) - Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı...

ZONGULDAK (AA) - Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Alabaş, mesajında, kamu görevini özveriyle sürdüren bağımsız ve özgür basının, düşünce özgürlüğünün ve demokrasinin en etkili araçlarından biri olduğunu belirtti.

Özverileriyle, gece gündüz her an görev başında olan basın emekçileri için 10 Ocak tarihinin, meslek onuru ve çalışma hakları konusundaki sorumluluklarını, özverilerini ve mücadelelerini simgeleyen bir tarih olduğunu anlatan Alabaş, "Kamuoyunun aydınlatılması, halkın bilgi edinmesi konusunda çok önemli bir kamu görevini büyük özveri ve zorluklarla gerçekleştiren basın emekçilerin, mesleki hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi, bu hedefte ilgili yasalarda gerekli düzenlemelerin yapılarak etkin bir basın özgürlüğü ve meslek haklarının sağlanması dileğiyle başta Zonguldak ve bölgesinde görev yapan ulusal ve yerel medyada çalışan gazeteciler olmak üzere tüm basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyoruz" ifadesini kullandı.