14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ile Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, 14 Mart Tıp Bayramı...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ile Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Akdemir, mesajında, tüm zor koşullara rağmen sağlık personelinin, büyük sorumluluk ve fedakarlık içerisinde çalışma yaşamlarını sürdürdüklerini belirtti.

Sağlıkla ilgili yapılan çalışmaların ve yatırımların, ülkelerin gelişmişlik düzeylerini yansıttığını ifade eden Akdemir, şunları kaydetti:

"Sağlığın korunması her bireyin önceliği olmalı, sağlık politikaları da bu doğrultuda şekillenerek toplum bilinci geliştirilmelidir. Sağlık hizmetlerin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması sosyal devlet anlayışının gereği olarak benimsenmiştir. Bu anlamlı günde, tüm hekim ve sağlık çalışanlarına, mesleklerini sürdürürken gösterdikleri  gayretleri için teşekkür ediyorum."

GMİS Genel Başkan Alabaş da büyük bir özveriyle çalışan doktor, ebe, hemşire, hizmetli ve diğer tüm sağlık personelinin ekonomik, özlük ve sosyal hakları yeterli olmadığını vurgulayarak, sağlık emekçilerinin, özlük ve sosyal haklarını elde edebilmek için verdiği mücadelenin sürdüğünü bildirdi.