21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası
21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında vatandaşlara 2 bin fidan dağıtıldı. Şehitler Parkı'nda...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında vatandaşlara 2 bin fidan dağıtıldı. 

Şehitler Parkı'nda düzenlenen etkinlikte, Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü tarafından vatandaşlara fıstık çamı, sedir, defne, zakkum, mavi servi ve taflan olmak üzere 2 bin fidan hediye edildi.

Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, gazetecilere yaptığı açıklamada, orman ve su kaynaklarının korunmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Mart ayında önemli haftalar var. Dün, Dünya Su Günü'ydü. Suda ormanlarımız kadar önemli. Bir fidanı aldığınızda 5 yıl sonra çiçekleniyor ve belki de kesilmezse yıllarca yerinde sağlam bir şekilde durabiliyor. Bizim de bu konuda duyarlı davranıp geleceğimiz için fidan yatırımı yapmamız gerekir. Bu anlamda ise 2 bine yakın fidanı halkımıza dağıttık. Halkımızın yoğun ilgi göstermesi bizleri sevindirdi" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  ZONGULDAK

  ,

  Mavi

  ,

  Hediye

  ,

  orman