23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Zonguldak'ta kutlama mesajları yayımlandı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. 

Akdemir, mesajında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olduğunu belirtti. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün 23 Nisan 1920'de bağımsızlığın kayıtsız şartsız Türk milletinin olduğunu gösterdiğini anlatan Akdemir, "Milletimizin istiklal mücadelesindeki büyük azim ve kararlılığı, bugün de muasır medeniyetler seviyesinin ötesine ulaşma yolunda verdiğimiz mücadelenin en güçlü ilham kaynağıdır. 23 Nisan'ı çocuklarımızın bayramı olarak kutluyoruz. Çünkü, milletin geleceğinin çocuklarda olduğunu biliyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı canı gönülden kutlarım" ifadesini kullandı.

- BEÜ Rektörü Prof. Dr. Özer

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Özer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, bir milletin bağımsızlığını ilan ettiği günü çocuklara armağan ederek dünyada evrensel barışın temellerini attığını aktararak şunları kaydetti:

"Bugün dahi birbirleriyle kıyasıya bir rekabet içinde olan milletlerin çocukları gelecekte barışı inşa eden nesiller olacaktır. 23 Nisan, Atatürk'ün dünyaya bıraktığı en anlamlı barış mesajıdır. TBMM'nin kuruluş yıl dönümü olan bugün, aynı zamanda milletçe birlik olarak azimle ve inançla yürünen bir yolda kazanılan zaferin en güzel örneğidir. Kahraman bir milletin torunları olan çocuklarımızı sahip olduğumuz milli değerlerin bilinciyle yetiştirmek, ülkemizin geleceğine yapacağımız en büyük yatırım olacaktır. Gelecek ancak bugünün çocuklarının gözlerinden yansıyan ışıkla aydınlanabilir. Çocuklarının hedeflerini yükselten milletlerin geleceği daha parlak olacaktır."

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ise çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutladıklarını bildirdi.