24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir, mesaj yayımladı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akdemir, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün çağdaş ve demokratik bir toplum oluşturulması adına en büyük sorumluluğu öğretmenlere verdiğini belirtti.

Öğretmenlik mesleğinin, toplumun en saygın ve kutsal görevlerinden olduğunu vurgulayan Akdemir, mesajında şu ifadelere yer verdi:

" Çocuk ve gençlerimizin yarınlara hazırlanması gibi güç, ancak o ölçüde anlamlı bir görevi üstlenen öğretmenlerimizin, ülkemizin geleceğinin kurulmasındaki belirleyici rolü asla yadsınamaz. Öğretmen, öğrencinin gören gözü, işiten kulağı, hisseden kalbi, düşünen beyni, konuşan dili, yazan kalemidir. Özgürlüğü, bağımsızlığı, ulusal egemenliği, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan bu değerleri koruyup yüceltecek kuşakları yetiştiren öğretmenlerimizin varlığı sayesinde en ufak kaygımız ve endişemiz yoktur. Çağdaş medeniyet düzeyine ulaşmak, refah düzeyi yüksek, mutlu bireylerin yaşadığı bir toplum yaratmanın yolu, öğretmenlik mesleğini her bakımdan donanımlı ve çekici hale getirmek, kaliteli öğretmen yetiştirilmesi için her türlü ortam ve imkan sağlamaktan geçmektedir. Bu sayede, dünyada yaşanan ve yaşanacak çağdaş adımlar daha emin adımlarla atılmalıdır."