24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- GMİS Genel Başkanı Alabaş, mesaj yayımladı

ZONGULDAK (AA) ? Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Alabaş, mesajında, öğretmenliğin, hayatın her anında ve her alanında insana görev ve sorumluluklar yükleyen, mesai sınırlarını aşan, emeklilik döneminde bile topluma örnek olmayı gerektiren seçkin bir meslek olduğunu belirtti.

Öğretmenliğin dünyanın en kutsal mesleği olduğunu belirten Alabaş, şunları kaydetti: 

"Hepimizin değerli öğretmenlerimize karşı borcumuz ve sorumluluğumuz var. Ülkemizin ve dünyanın geleceğini şekillendiren öğretmenlerimizin ekonomik ve sosyal sıkıntılarını çözmek, onların daha sağlıklı koşullarda görev yapmalarını sağlamak zorundayız. Çünkü, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirme gayreti gösteren bütün öğretmenlerimize gösterdikleri özveri için çok şey borçluyuz. Genel Maden İşçileri Sendikası olarak, öğretmenlerimizin sendikal mücadelesine destek olduk ve bu desteğimizi sürdüreceğiz. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm öğretmenlerimizi sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz."