24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- AK Parti Zonguldak Milletvekili Ulupınar, mesaj yayımladı

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ulupınar, mesajında, cumhuriyetin kısa sürede dünyanın güçlü ve itibarlı devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli payın, fedakarca ve özveriyle gayret gösteren öğretmenlere ait olduğunu belirtti.

Öğretmenlerin her daim itibar gösterilmesi ve hak ettikleri değerin verilmesi gerektiğini anlatan Ulupınar, şunları kaydetti:

"Geleceğimizin teminatı ve en değerli varlığımız olan çocuk ve gençlerimizin çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, milli kültür ve tarihimize bağlı ve evrensel değerlerle donanmış kişiler olarak yetişmeleri için ülkemizin her yerinde ve her şartta fedakarca görev yapan öğretmenlerimize minnettarlığımız çok büyüktür. Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kutsal bir mesleği icra eden, milletimizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştiren onlardır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Bu vesileyle, eğitim camiamızın neferleri olan, genç nesillere modern bilim ve teknolojinin ışığında eğitim öğretim veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, Başöğretmen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ü şükran ve rahmetle anıyorum. "