24 Temmuz Basın Bayramı

24 Temmuz Basın Bayramı
24 Temmuz Basın Bayramı
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve  AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve  AK  Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tekin, mesajında, 24 Temmuz 1908'de basın üzerindeki sansürün kaldırılmasının ardından kutlanmaya başlanan Gazeteciler ve Basın Bayramı'nın  Türkiye 'de basınının özgürleşmesinde ve kazanımlarını korumasında önemli rol oynadığını belirtti.

Tarafsız ve özgür bir basın varlığının güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olduğunu aktaran Tekin, "Türk basını, sansürün kaldırılmasıyla çağdaş basın anlayışının kapılarını aralayan ve o günden bu yana özgürlük mücadelesini yılmadan sürdürdü. Türk basınının daha özgür şartlara kavuşması, gazetecilerin daha iyi imkanlarda çalışması ve çalıştırılması en büyük arzumuzdur" ifadesini kullandı.

AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz da mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutlayarak, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın temsilcilerini de saygıyla andığını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  ZONGULDAK

  ,

  Belediye

  ,

  Parti

  ,

  ilçe