3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
ZONGULDAK (AA) - Anadolu Engelliler Birliği Derneği Alaplı Şube Başkanı İsmail Korkut, engellilerin sorunlarını çözmek için gayret gösterdiklerini...

ZONGULDAK (AA) ? Anadolu Engelliler Birliği Derneği Alaplı Şube Başkanı İsmail Korkut, engellilerin sorunlarını çözmek için gayret gösterdiklerini bildirdi.

Korkut, gazetecilere yaptığı açıklamada, engellilerin aktif hayatına katılımının sağlanması ve becerilerinin artırılması noktasında 7 yıldır çeşitli kurslar düzenlediklerini söyledi.

İlçede bin civarında engellinin yaşadığını ifade eden Korkut, şunları kaydetti:

"Derneğimiz kurulduğundan bu yana Alaplı'da yaşayan engellilerin sorunlarının çözümü hususunda çalışmalar yapıyor. Engellilerin aktif iş hayatına katılımının sağlanması ve becerilerinin artırılması noktasında çeşitli kurslar açılmış ve hiçbir engelin yaşamaya ve başarmaya engel olmadığı öz güveni verilmeye çalışılmıştır. Engellilerimizin büyük bir çoğunluğunun hiçbir eğitim almamış olması ya da ilkokul mezunu olmasından hareketle,  tescil işlemleri son aşamaya gelmiş olan ve çok yakın zamanda faaliyetlerine başlayacak Alaplı Anadolu Engelliler Spor Kulübü sayesinde istihdam edilmesi zor olan engellilerimizin sporla hayata tutunmaları, kendini ifade edebilmeleri ve başarmanın doyumsuz hazzını yaşamaları amaçlamaktayız."


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Anadolu

  ,

  spor

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  ilkokul