3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
ZONGULDAK (AA) - AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Candan, mesajında, engelli...

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Candan, mesajında, engelli vatandaşların önemli bir nüfus oranına sahip olmasına rağmen topluma tam entegre olamadığını belirtti.

Çağdaş, güçlü ve müreffeh ülkede tüm vatandaşların imkan ve fırsatlardan eşit şekilde yararlanması gerektiğini anlatan Candan, şunları kaydetti:

"Gerek kamu , gerekse özel sektörde istihdamları konusuna da çok önem vermekteyiz. Kamuda yapılan istihdamı her yıl arttırmaktayız. Engelli vatandaşlarımızın topluma entegresinde vatandaşlarımız da duyarlı olmalıdır. Unutulmamalıdır ki her insan bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızla ilgili meselelerdeki duyarlılığın artması ve engellerin kaldırıldığı bir dünyada hep birlikte yaşamak dileklerimle, tüm engelli vatandaşlarımızın dünya engelliler gününü kutluyorum"