ABD'de 3 Müslüman gencin öldürülmesi

ABD'de 3 Müslüman gencin öldürülmesi
ABD'de 3 Müslüman gencin öldürülmesi
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta, ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde 3 Müslüman gencin öldürülmesi protesto edildi.Kent merkezindeki Madenci Anıtı önünde...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta,  ABD 'nin Kuzey Carolina eyaletinde 3 Müslüman gencin öldürülmesi protesto edildi.

Kent merkezindeki Madenci Anıtı önünde toplanan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, afiş ve pankart açarak slogan attı.

Sivil toplum örgütleri adına Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) öğrencisi Yusuf Özkaraaslan, basın açıklamasında, hiçbir insanın dininden, inancından ve ırkından dolayı suçlu ilan edilemeyeceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Dünyanın dört bir yanında Müslümanların katiline göz yuman Batılı, Hristiyan, gazeteci, yazar ve sözde aydınların Avrupa 'da, Asya'da ve yakın zamanda Fransa'da işlenen bir cinayette İslami terör ile Müslüman terörü yaygarası koparıyor. İslamı ve Müslümanları nasıl topyekun mahkum ettiklerini, nasıl islamofobik zihniyetler yarattıklarını görüyoruz. Kendi inanç mensuplarının suçlanmaması için katil 'ateisti' demek bu zihniyetin ürünüdür. Katledilen 3 Müslüman genç , ABD'nin İslam coğrafyasında yaşattığı kabusu yaşamıştır. Zalimin ve mazlumun dini olmaz."

Grup, öldürülen 3 Müslüman için dua okuyup dağıldı.