Aile hekimleri nöbet uygulamasına tepki

Aile hekimleri nöbet uygulamasına tepki
Aile hekimleri nöbet uygulamasına tepki
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Aile Hekimleri Derneği Başkanı Erol Ünal, son günlerde aile hekimlerinin üzerindeki iş yükünün ve baskıların arttığını...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Aile Hekimleri Derneği Başkanı Erol Ünal, son günlerde aile hekimlerinin üzerindeki yükünün ve baskıların arttığını iddia etti.

Ünal, Soğuksu Aile Sağlığı Merkezi önünde yaptığı basın açıklamasında, Zonguldak'ta, dört yıldır başarıyla devam eden aile hekimliği sisteminin artık tıkanma noktasına geldiğini öne sürdü.

Aile hekimi ile ebe ve hemşirelerin kendilerini kandırılmış hissettiklerini anlatan Ünal, şunları kaydetti:

" Dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde idareler sivil toplum örgütleriyle ortak çalışır. Ama bizde durum çok farklıdır. Sağlık Bakanlığı yetkilileri bir karar alıyor. Bizler ve tüm sağlık çalışanları olup bitenleri televizyonlardan öğreniyoruz. Aile hekimlerimize ve aile sağlığı çalışanlarımıza hastane acillerinde, 112 Acil servislerinde ve toplum sağılığı merkezlerinde hafta sonu nöbeti de ekleniyor. Bizim derdimiz sadece nöbet değil, çalışma şartlarımız. Aile hekimliği yok edilmeye çalışılacaksa biz de yarın tüm ülkedeki aile sağlığı çalışanları gibi  Aile Sağlığı Merkezlerimizde bir günlük iş bırakacağız."