AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:
- "Diğer partiler gibi birbirini geçmek ya da birbirleriyle kenetlenerek bir başka partiyi iktidardan etmek gibi bir niyetimiz yok. Biz hiçbir zaman stratejimizi, yol haritamızı başkalarının başarısızlıkları üzerine kurmadık. Biz her zaman kendimizle yarıştık"

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Diğer partiler gibi birbirini geçmek ya da birbirleriyle kenetlenerek bir başka partiyi iktidardan etmek gibi bir niyetimiz yok. Biz hiçbir zaman stratejimizi, yol haritamızı başkalarının başarısızlıkları üzerine kurmadık. Biz her zaman kendimizle yarıştık" dedi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlara yönelik bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Karaaslan, 7 Haziran öncesi başlayan yoğun temponun hiç dinmeden devam ettiğini söyledi. 

Çok önemli bir seçime gidildiğine dikkati çeken Karaaslan, "Diyebilirsiniz ki hangi seçim önemli değil ki. Elbette öyle. 7 Haziran da çok önemliydi. 1 Kasım ise herhangi bir seçim değil yol haritasının belirleneceği çok önemli bir seçim. Türkiye 'nin kaderi belirlenecek, neden? 7 Haziran sonrası yüzde 41'lik oy oranıyla seçimden birinci parti çıktık, belki Türk siyasi tarihinin en yüksek oylarından birini aldık. Bizden sonra gelen partilerin toplamı kadar bir oy aldık ancak bu bizi memnun etmedi" diye konuştu.

Karaaslan, Türkiye için büyük hedefleri olduğunu belirterek "Biz inanıyoruz ki bunu gerçekleştirmenin yolu iktidardan geçiyor. Diğer partiler gibi birbirini geçmek ya da birbirleriyle kenetlenerek bir başka partiyi iktidardan etmek gibi bir niyetimiz yok. Biz hiçbir zaman stratejimizi, yol haritamızı başkalarının başarısızlıkları üzerine kurmadık. Biz her zaman kendimizle yarıştık" ifadesini kullandı.

Genel seçimin yapılacağı 1 Kasım sonrası iki seçenek olduğunu vurgulayan Karaaslan, "Ya liderlerin ne açıklama yapacağının beklendiği, yine 'acaba koalisyon olacak mı olmayacak mı, hangi parti ile kim arasında olacak, nasıl olacak, kaç bakanlık verilecek' tartışmalarının geçtiği bir süreç, diğer taraftan ise 13 yıldır AK Parti iktidarı bu ülkeyi nasıl yönettiyse, bundan sonra tekrar ona bu görevinin verilmesiyle tek başına iktidar ve istikrarın getireceği süreç" değerlendirmesinde bulundu.

-"Bizim bu ülke için bir derdimiz var"

Karaaslan, yaşanan terör olaylarından duydukları üzüntüyü dile getirerek "1 Kasım'ı neden bu kadar hedef olarak gördük, neden tek başına iktidar olmak istiyoruz. Aslında yüzde 41 yeterdi, bir koalisyonun büyük ortağı olmak için yeter de artar bile. Bu şekilde de var olabilirdik ama yetmedi çünkü bizim bu ülke için bir derdimiz var, gönlümüzde yaşadığımız bir dert bu" şeklinde konuştu. 

Ülke için istikrarın önemine işaret eden Karaaslan, "Biz istiyoruz ki çocuklarımız askere giderken anaların yüreği titremesin, biz istiyoruz ki evladı üniversite okuyanın bundan sonra işle ilgili bir problemi yaşamasın" dedi.