AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:
- "Seçim beyannamemiz bizim yol haritamız. Biz seçim beyannamesinde vaatlerde bulunmuyoruz, gerçekleştireceğimiz sözleri veriyoruz"

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, seçim beyannamesinin yol haritaları olduğunu belirterek, "Biz seçim beyannamesinde vaatlerde bulunmuyoruz, gerçekleştireceğimiz sözleri veriyoruz" dedi.

Karaaslan, partisinin Ereğli İlçe Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, cumhuriyet tarihi boyunca kadınların parlamentoda temsil oranının yüzde 4'leri geçmediğini, AK Parti iktidarıyla ise yüzde 14'leri aştığını söyledi. 

 AK Parti'nin kadınların omuzlarında yükseldiğini anlatan Karaaslan, "Bunun başlangıç noktası da partimizin kurucusu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın daha ilk başında kadın kollarına verdiği önemdir. En çok da Emine Hanım'ı elinden tutup, bütün siyasi çalışmalara birlikte gitmesi, bu birlikteliğin örnek olmasıdır" ifadesini kullandı.

Karaaslan, Mecliste kadınların daha fazla yer almasını hedeflediklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Kadının siyasette var olması, AK Parti Kadın Kolları ile çok önemli bir dönem yaşadı. Bu millet sevdası bizde olduğu sürece biz bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Sadece kendi çocuğumuzdan değil, bizim olmayan çocuklardan da sorumluyuz. Biz bu yola millet aşkıyla çıktık, 'Millet aşkıyla yola çıkanlar yorulmaz' dedik, kimse bizi 'yorulacak' diye beklemesin. İlk günkü aşkla yürümeye devam edeceğiz. Türkiye, 13 yılda çok gelişti. Yapacak çok işimiz var. 1 Kasım'da Türkiye, tarihi bir seçim yapacak. Ya tekrar koalisyonların, hükümet kurmaların konuşulduğu, parti genel başkalarının gözünün içine bakıldığı, 'Ne açıklama yapacak' denilecek bir dönem ya da şahlanma dönemi devam edecek."

- "Seçim beyannamemiz bizim yol haritamız"

Ülkedeki özgürlük alanını genişlettiklerine dikkati çeken Karaaslan, 1 Kasım'daki seçimin AK Parti'nin değil, ülkenin geleceğinin seçimi olduğunu dile getirdi.

 "Bu, bir memleket meselesi artık" diyen Karaaslan, şunları kaydetti:

"Kişisel beklentilerimiz, hepinizin olabilir, insanız, dargınlıklar ve küskünlükler olabilir, eksiklikler, çözülmeyen problemler de olabilir, herkesin hayatında var bunlar. Bu istek ve beklentileri bir kenara koyarak, el ele ortak tavır sergilememiz gereken bir dönemden geçiyoruz. Tüm vatandaşlarımız için yeni projeler ortaya koyduk, diyoruz ki 'Yapacak çok işimiz var'. Tek başına iktidar olmaya talip olan başka bir parti var mı? Yok.  Partiler birbirlerine sırt verip AK Parti'nin karşısında güçlü kimse onu destekleme niyetindeler. 

Ben burada bir samimiyet göremiyorum.

Karaaslan, AK Parti'nin tek başına iktidarı hedeflediğini, hizmetleri daha hızlı ulaştırmayı istediğini vurguladı.

Mİlletin partisinden büyük beklentileri olduğunu belirten Karaaslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye Cumhuriyetinin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan . Biz 14 yıl önce bir liderin peşinden yola çıktık, o lider dedi ki: 'Bu ülke için hayallerim, hedeflerim var'. Onun bize bıraktığı emaneti hep birlikte en yükseğe çıkartacağız. AK Parti, tazelenmenin partisidir. Gençlere çok önem verdiğini iddia edenler var, 3 dönem kuralını çıkardık, çok önemli siyasetçiler bir dönem ara verdiler. Arkasından biz 25'e indirdik seçilme yaşını ve şimdi 18 yaşına indirmeyi vadediyoruz.

Seçim beyannamemizde gençlerle ilgili yeni düzenlemeler var. Seçim beyannamemiz bizim yol haritamız. Biz seçim beyannamesinde vaatlerde bulunmuyoruz, gerçekleştireceğimiz sözleri veriyoruz. Hükümet kurulunca bunlar yol haritasına dönüşüyor." 

Karaaslan, kapılarının herkese açık olduğunu, 1 Kasım sonrasında kaldıkları yerden yola devam edeceklerine inandıklarını sözlerine ekledi.

Konuşmasının ardından Karaaslan, CHP 'den istifa ederek AK Parti'ye geçen İl Genel Meclis Üyesi Sadettin Arslan'ın yakasına parti rozetini taktı.

Karaaslan, daha sonra Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ı ziyaret etti.