AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:
- "Biz hiçbir zaman gündelik çözüm önerilerinin ve arayışlarının içerisinde olmadık. Biz hiçbir zaman küçük hesapların partisi olmadık. Biz her zaman büyük düşündük ve önümüze büyük hedefler koyduk"

ZONGULDAK (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Biz hiçbir zaman gündelik çözüm önerilerinin ve arayışlarının içerisinde olmadık. Biz hiçbir zaman küçük hesapların partisi olmadık. Biz her zaman büyük düşündük ve önümüze büyük hedefler koyduk" dedi.

Karaaslan, Zonguldak'ta sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir kafeteryada düzenlenen toplantıda  yaptığı konuşmada, yoğun tempoda çalıştıklarını ve 1,5 yıl içerisinde parti olarak dördüncü seçimi atlattıklarını söyledi. 

"1 Kasım milletvekili seçimlerini partimiz için değil, ülkemiz için çok büyük bir mücadelenin son aşaması olarak görüyoruz" diyen Karaaslan, şöyle konuştu:

"İş artık memleket meselesi. Konu memleket ve o nedenle biz bugün bütün yol arkadaşlarımızla hep birlikte bu yolculuğa devam ediyoruz. Bu ülke hepimizin. Hepimiz aynı gemide yolculuk ediyoruz. Bu gemi ancak tek başına bir iktidar tarafından dümene oturursa ve kontrol onda olursa biliyorsunuz çok daha hızlı hedefine ilerliyor. Çünkü bizim bir hedefimiz var. Bazılarının da açıkçası, hedefi belli olmadığı için ne rüzgara, ne dalgalara, ne rotaya hiç bakma gereği hissetmiyor. Koalisyon görüşmeleri yapılırken 'seçime gidelim' diyenler, seçime giderken 'koalisyona varız' diyor. Böyle bir akıl tutulması yaşanıyor. O yüzden parti olarak hiç kimsenin bugüne kadar lafları, sözleri, başarısı ve başarısızlığı üzerinden kendimize bir yol haritası belirlemedik. Biz her zaman hedefimizi belirledik. Bizim hedefimiz şu, 2023, 2053 ve 2071'de daha güçlü dünyayla bu anlamda yarışacak bir Türkiye 'dir."

- "Hiçbir zaman küçük hesapların partisi olmadık"

Türkiye'de asrın projelerini hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade eden Karaaslan, şunları kaydetti:

"Biz hiçbir zaman gündelik çözüm önerilerinin ve arayışlarının içerisinde olmadık. Biz hiçbir zaman küçük hesapların partisi olmadık. Biz her zaman büyük düşündük ve önümüze büyük hedefler koyduk. Türkiye Cumhuriyeti devleti kuruluşunun 100. yılında çok daha farklı noktada olmalı. Hep bu hedef doğrultusunda yürüyoruz. Bu hedefe ulaşmak için tek başına iktidar olmak gerekir. Buna inanıyoruz. Bunu açıkça söylüyoruz."

Karaaslan, diğer partilerin tek başına iktidar olma hedeflerinin bulunmadığını belirterek, "Hedefi olmayana güven olur mu? Hedefi birkaç puan arttırmak olan, günün koşullarına göre strateji belirlemek olan ve birbiriyle yarışmak olana bu halk güven duyar mı? Biz büyük hedeflerin partisiyiz. Bu hedeflerimizden bugüne kadar yönümüzü çevirmedik, çevirmeyeceğiz de... Bütün müdahalelere, birleşmelere ve bloklara rağmen asla bundan geri dönüş olmadı. Bundan sonrada olmayacak" diye konuştu.

- "Bedenimizi taşın altına koyduk"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, TBMM'nin açıldığı gün, kapandığını anımsatarak, şunları söyledi:

"Hiçbir komisyon kurulamadı. Bunların yaşanmasını hiçbirimiz istemezdi. Çünkü Türkiye zaman kaybetti. Baktığınız da bu birkaç aylık zaman ülkemiz için büyük bir kayıp aslında. O arada yapılacak bir yığın yasal düzenlemeler, yeni projeler ve hayata geçecek çok şey vardı. Ama olsun inşallah Allah'ın izniyle biz onları 2 Kasım sabahı hayata geçirmeye başlayacağız. 7 Haziran milletvekili seçimleri, bize şunu söyledi, yine birinci parti sensin, oyun kurucu sen olacaksın ama tek başına değil. Bu sefer yanına ya bir ortak alacaksın bütün çözüm yollarını deneyeceksin ya da tekrar seçime gideceğiz.

7 Haziran seçimlerinin sonuçlarını birçok anlamda analiz etmek mümkün. Bu seçimlerin birçok sonucu vardı elbette ve biz bu değerlendirmeleri kendi içimizde yaptık. Ama bundan sonra ben inanıyorumki, insanımızın tercihi istikrardan, tek başına iktidardan, belirsizliklerden değil hedeflerden yana olacak."

- "Türk siyasi hayatında çok acı tecrübeler var"

Daha sonra partisinin Zonguldak İl Başkanlığını ziyaret eden Karaaslan, burada, Türkiye'nin çok acı tecrübeler yaşayarak bugünlere geldiğine dikkati çekti.

Türkiye'nin her 10 yılda bir önünün darbelerle kesildiğini dile getiren Karaaslan, "Biz bütün kazanımlarımızı aslında bu çok acı tecrübelerle elde ettik. 1960 darbesini yaşadık. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakan'ını ve iki bakanının asılmasıyla sonuçlanan süreç. Arkasından 12 Eylül, tıpkı bugünkü gibi çocuklarımızı, gençlerimizi sokağa çağıranlar o zaman da vardı. Sonra 28 Şubat, tek tip insan modeli oluşturmak üzere biliyorsunuz. Yine ortaya çıktılar. Ama son 13 yıldır partimizin iktidarıyla birlikte artık insanımızın demokrasiye olan inancı arttı. Çünkü biz sandıktan çıkacak sonuca inandık, güvendik" şeklinde konuştu. 

Karaaslan, siyasetin samimiyet işi olduğunu belirterek, "Kurucu genel başkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ı biz onu her şeyden önce çok seviyoruz. Çünkü onun her şeyi samimi, sevmesi de, kızması da, candanlığı, içtenliği ve halkıyla kurduğu ilişki de samimi. Biz halkımızla bu samimiyet çerçevesinde bir ilişki kuruyoruz ve her zaman bu şekilde devam ettireceğiz" ifadesini kullandı.